Yusuf Yazıcı: Gençliğe faydalı olmaya çalışıyoruz

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), birkaç gencin inisiyatifiyle çalışma alanı dünya olan, yenilikçi olmaktan ve icat çıkarmaktan çekinmeyen ‘yeni nesil ge...

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), birkaç gencin inisiyatifiyle çalışma alanı dünya olan, yenilikçi olmaktan ve icat çıkarmaktan çekinmeyen ‘yeni nesil gençlik vakfı’ olarak 2013 yılında İstanbul’da kuruldu. TÜGVA, geleneklerine bağlı kalarak, çağın gereklerini iyi okuyabilen, topluma ve insanlığa değer katan, saygı, paylaşım ve hassasiyet ilkelerini benimsemiş, öz güveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, iyi ahlaklı, hoşgörülü, başarılı ve sorumluluk sahibi bir gençlik için çalışmalarına başladı.

 

“İYİLİK ODAKLI İŞLER YAPMAKTA”

TÜGVA’nın bir şubesi ilimizde de bir sene içerisinde kuruldu. Kadıköy Mahallesi Bağdat Caddesi No:22 adresinde faaliyetlerine başlayan TÜGVA her geçen gün faaliyet alanını genişletiyor. TÜGVA Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Yazıcı, “TÜGVA, yeni nesil gencin enerjisi, hızı ve dinamizmi ile iyilik odaklı işler yapan, deneyimini paylaşan ve yaşatan anlayışa sahip vakıfçılık modelidir” dedi.

 

“81 İLDE VARIZ”

TÜGVA’nın kurulmasından sonra ülke genelinde çalışma yaptıklarını belirten Yazıcı, “81 ilde temsilciliklerimiz var. 35 ilde de bu kadar geniş imkanlara sahip binalar vardır. 21 ilde yurtlar kurulmuştur. Kuruluş aşamasında dindar nesil söylemi ile oluşan bir vakıf anlayışı vardır. Vatanını, milletini, bayrağını, dinini seven gençlerin yetişmesi amaçlanmaktadır. Ortaokul ve üniversite arasında eğitim gören gençlere yönelik hizmet veriyoruz” şeklinde konuştu.

 

“ŞU AN 95 ÖĞRENCİMİZ VAR”

Kocaeli’de bir sene önce faaliyete geçtiklerini hatırlatan Yusuf Yazıcı, “Yaz okulumuza 200 öğrenci geldi. Şu anda 95 öğrenciyle kış okulumuz devam etmektedir. Burada eğitim açığı kapatılmaktadır. TÜGVA olarak beş katlı binada hizmet veriyoruz. Kocaeli genelindeki vakıflar arasında en iyi durumdayız. Gençlerimizin her isteğine cevap vermeye çalışıyoruz. Bayan kardeşlerimiz için ayrı bir katımız vardır” dedi.

 

“TEŞKİLATLANMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR”

TÜGVA’nın 09.00 – 19.00 saatleri arasında açık olduğunu söyleyen Vakıf Başkanı Yazıcı, “Haftanın yedi günü hizmet verilmektedir. Bu binaya üniversiteli kardeşlerimizi alamıyoruz. Tren garı kiralandı. İçi düzenleniyor. 2-3 ay içerisinde bitecek. Sadece üniversiteli kardeşlerimizin gelmesi için düzenleniyor. Yurt kurulması noktasında çalışmalarımız devam etmektedir. Yurt yapılana kadar öğrenci evleri açma düşüncesi içerisindeyiz. Teşkilatlanma noktasında her okulda çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.        

 

“YASAKLAR GENÇLERİ CEZBEDİYOR”

Gençlerimizin bir çok sorunu olduğunu da kaydeden Yazıcı, “Gençlerimizin gidecekleri yerlere bakıldığı zaman bir çok tehlike onları beklemektedir. Bu tarz yerlere gitmeleri durumunda çocuklarımızın geleceğini kurtarma imkanı sağlanmış olacaktır. Öğrenciler ailelerinden gizli bir şey yapmaktadırlar. Bunun yanı sıra aileler de çocuklarını takip etmiyorlar. Aileler çocuklarını takip etsinler. Yasaklar gençlerimizi cezp etmektedir. Bu durum geri dönüşü olmayan sokaktır. Mekanı seçerken merkezde olmasına dikkat ettik” dedi. Serkan BORLAK 

sinema-001.jpg

 

05 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR