Kocaeli İtfaiyesi Türkiye’yi eğitiyor

Büyükşehir İtfaiyesi Eğitim Merkezi (KOBİTEM), Türkiye’nin 81 vilayetinden gelen itfaiye erlerine teorik ve pratik eğitim veriyorKocaeli Büyükşehir Be...

BÜYÜT

Büyükşehir İtfaiyesi Eğitim Merkezi (KOBİTEM), Türkiye’nin 81 vilayetinden gelen itfaiye erlerine teorik ve pratik eğitim veriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TBB ile Büyükşehir İtfaiyesi tarafından düzenlenen eğitim programının sertifika törenine katıldı. Büyükşehir İtfaiyesi tarafından 81 ilin itfaiyecilerine eğitim verilen programın 19. grup sertifika töreninde konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı’nın hedefi; Türkiye’nin bir numaralı itfaiye teşkilatı olmaktır.” dedi.
EĞİTİM PROGRAMI
Türkiye Belediyeler Birliği(TBB) ile Büyükşehir İtfaiyesi’nin düzenlediği Belediye Akademisi İtfaiyeci Eğitim Programı’nın sertifika töreni Sekapark’ta yapıldı. Türkiye’nin farklı illerinden kentimize gelen itfaiye erleriyle kahvaltıda bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu’na; Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu ile İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara eşlik etti.
YANGINLAR AZALIYOR
Program, Prof. Dr. Ahmet Turabi yönetimindeki, Büyükşehir İtfaiyesi erlerinden oluşan koronun söylediği eserler eşliğinde başladı. Büyükşehir İtfaiyesi’nin çalışmalarına yönelik bir sunumun gerçekleştirildiği toplantıda il genelinde okullar, sivil toplum kuruluşları gibi alanlarda eğitim programları verildiği aktarıldı. Sunumda yangının çıkmadan önlenmesine yönelik programlar çerçevesinde eğitim verilen kişi sayısı arttıkça, yıllar içinde yangın olaylarının sayısında düşüş olduğu ifade edildi.
İTFAİYE ERLERİNE SERTİFİKA
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi(KOBİTEM) tarafından düzenlenen eğitim programına çeşitli illerden katılan 30 itfaiye erine sertifika verilmesi töreninde konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “Buradan daha bilgili ve daha tecrübeli olarak döneceğinize inanıyorum. Eğitim hayat boyu devam ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak, başarılı, etkin, güçlü ve modern araç donanımına sahip, tecrübeli personelle hizmet veriyoruz. Yangının çıkmadan önlenmesi çok önemli” ifadesini kullandı. Başkan Karaosmanoğlu, konuşmasının ardından KOBİTEM’de eğitim alan itfaiye erlerine sertifikalarını takdim etti.
30 KİŞİLİK EKİBE EĞİTİM
Eğitim programı çerçevesinde Muğla, Sinop, İzmir, Bingöl, Zonguldak, Düzce, Aksaray, Yalova, Denizli, Manisa, Ankara, Kastamonu, Sakarya, Samsun, Uşak, Bursa, Aydın, Eskişehir ve Burdur’dan ilimize gelen 30 kişilik itfaiyeci grubu 3 hafta boyunca eğitim aldı. Kurtarma ve yangın söndürme alanında teorik ve pratik eğitimler alan 30 kişilik ekip ile 19. grubun eğitimleri de tamamlanmış oldu. Eğitim programlarına önümüzdeki günlerde Türkiye’nin diğer illerinden gelecek itfaiye erlerinden oluşacak gruplarla devam edilecek. TBB ile birlikte düzenlenen eğitim programlarına dış ülkelerden gelen konuk itfaiyeciler de katılıyor.

23 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR