Küçükkaya: CHP'nin vaatleri gerçekleştirilebilir vaatlerdir

CHP İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim vaatlerini değerlendirdi. Vaatlerin yapılabilir nitelikte olduğunun...

CHP İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim vaatlerini değerlendirdi. Vaatlerin yapılabilir nitelikte olduğunun altını çizen Küçükkaya, projeler için kaynakların ise hazır olduğunu dile getirdi. AKP’yi de eleştiren Küçükkaya, iktidarın 13 yılda üretime yönelik herhangi bir çalışma içinde olamadığını ifade etti.

 

SEÇİM VAATLERİNE DEĞİNDİ

CHP’nin vaatlerini abartılı bulan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e yanıt veren Küçükkaya, “Türkiye’de en büyük sorun gelir dağılımındaki adaletsizliktir. CHP’nin vaatleri somut ve gerçekleştirilebilir niteliktedir. CHP iktidarında asgari ücret 1500 TL olacak. Vergileri kaldırdığınız zaman maaş kendiliğinden bu rakam edecek. Böyleci KOBİ’ler asgari ücretli çalışanı için vergi kaçırmayacak, kayıt dışı ekonomi yerini reel ekonomiye bırakacaktır” dedi.

 

BAŞKANLARI AÇIKLADI

Küçükkaya ayrıca Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) başkanlarını da kamuoyuna açıkladı. Buna göre eski ilçe başkanları olan Selman Yıldırım, Alpaslan Seymen, Cengiz Sarıbay, Selim Yıldız ile Bozkurt Uslu, oluşturulacak SKM’lerin başında yer alacak. Muharrem İBRAHİMOĞLU

20 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

İzmitli - Torba yasada işçiye çalışana tombala yok!

Bu torbadan ülkede emeklilik yaşı çok yüksek işçi çalışanlara bir tombala yokmu;Erkekler:55,Bayanlar:50'olmalı.Bedenen ve kimyasal ortanda çalışanlar için bu yaşlarda çok fazla bu gibi yerlerde çalışanlar erken yıpranma hakkı (fiili hizmet zammı)'emekli yapılmalı..Meslek lisesi staj başlangıçları SGK'başlangıcı sayılmalı,Emeklilikte yaşa takılanlar mağdur...Yasalar hep Vekillere,Holding patronlarına,Para baronlarına var,Vatandaş ölsünmü?

Holding fabrikalarında Asgari ücretin,taşeronun işi ne?..Asgari ücret piyasada iş yapan Esnaf,küçük işletmeler,kobilerde çalışanlar içindir...Holding ve holding fabrikalarında Asgari ücret olmaz..

Yanıtla . 0Beğen 20 Nisan 18:14
02

İzmitli - Akp gitmezse vatandaşın,emekçinin işi çok zorlaşacak;

DİSK'sendikasının sitesinde(www.disk.org.tr);DİSK Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi (25-26 Mart 2015)'okuyunuz seçimlerden sonra emekçileri neler bekliyor.AKP'nin rafta beklettiği çalışanın aleyhine yasalar..Bu yüzden insan odaklı insana değer veren Sosyal demokratlara CHP'ye oy vermeli her emekçi.Asgari ücret piyasadaki Esnaf,Küçük işletmeler,Kobilerde çalışan bireyler içindir..Holdinglerde ve fabrikalarında asgari ücretin ve teşerön'un işi ne?

Yanıtla . 0Beğen 20 Nisan 18:14
01

rimedo - "CHP'nin vaatleri gerçekleştirilebilir vaatlerdir" Ciddiyseniz kaynağınıda açıklayınız ? Bu işler sallamayla olmuyor.

"AKP çok para harcadı ancak yatırım yapmadı" El insaf gerçekten de çok yüzsüzsünüz..!

Yanıtla . 0Beğen 20 Nisan 18:14
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR