BAŞKAN YAMAN’DAN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Anneler Günü nedeniyle mesaj yayınlayarak, tüm annelerimizin “Anneler Günü” nü kutladığını belirtti.Ailede asıl...

BÜYÜT

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Anneler Günü nedeniyle mesaj yayınlayarak, tüm annelerimizin “Anneler Günü” nü kutladığını belirtti.

Ailede asıl yükü çekenlerin anneler olduğunu belirten Başkan Yaman;“En kutsal varlıklarımız olan annelerimiz; insanlığın var oluşundan bugüne kadar sevginin, şefkatin, mücadelenin, çilenin, özverinin sembolü olmuştur. Sadece insanoğlu için değil, doğadaki tüm canlılar için anne olmanın karşılıksız sevgiyi, şefkati, mücadeleyi, çileyi, özveriyi sembolize eden farklı özellikleri vardır. Hayatın her türlü zorluğunda anneyi görmek mümkündür. Hele hele ülkemizde, geçmişten bugüne kadar annelerimiz, çok daha büyük mücadeleler vermişler, çok daha büyük yüklerin sorumluluğunu üstlenmişlerdir. Aile ve toplum içinde yaşanan ekonomik ve sosyal sıkıntıların asıl yükünü onlar çekmiş ve halen de çekmeye devam etmektedirler. Ülkemizin düşman esaretinden kurtulup, bağımsızlığını kazanmasında, annelik duygularını, vatanseverlik duyguları ile pekiştiren, özdeşleştiren de yine annelerimiz olmuştur. Ailede asıl yükü taşıyan annelerimiz, maalesef geçmişten bugüne kadar toplumda ezilmişliğin ve sıkıntının da sembolü olmuşlardır. Büyük fedakarlıklara katlanan annelerimizi daha da yüceltmek, annelik duygularını doya doya yaşamalarını sağlamak, onlara toplum içinde gereken değeri vermek, onların gurur duyacağı evlatlar olabilmek, hepimizin ortak sorumluluğu ve görevidir. Anneler Günü de bu görevlerimizi, sorumluluklarımızı unutmamak ve pekiştirmek açısından önemli bir fırsattır. Annelerimize ne kadar hizmet etsek yeterli değildir. Çünkü onlar, sevginin, saygının, hizmetin, onurun, gururun en büyüğüne layıktır. 'Kadının en büyük vazifesi analıktır. İlk terbiye verilen yerin ana kucağı olduğu düşünülürse, bu görevin önemi gerektiği gibi anlaşılır' Bu duygu ve düşüncelerle, çocukları için fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren, hayat boyu yol göstericimiz, baş tacımız olan elleri öpülesi annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, ebediyete intikal etmiş annelerimize de Allah'tan rahmet diliyorum.

Unutmayalım ki, annesiz bir ev, ıssız bir geceye benzer. Bu duygu ve düşüncelerle sabırla ve sevgiyle dünyanın en yüce görevini yerine getiren bütün annelerimizin ‘’Anneler Günü'nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

14 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR