Amatörde ara transfer kaldırıldı

Buna göre Bölgesel Amatör Lig’de geçen yılki yaş statüsünde herhangi bir değişiklik olmadığı, kuralın yeni sezonda da geçerli olacağı noktasında kuru...

Buna göre Bölgesel Amatör Lig’de geçen yılki yaş statüsünde herhangi bir değişiklik olmadığı, kuralın yeni sezonda da geçerli olacağı noktasında kurul üyeleri ortak karara vardı. 2.Amatör Küme’de serbest olan yaş kuralının değişeceği, bu kapsamda küçük ve büyük yaş ortalamasının dengeleneceği öğrenildi. Buna göre yeni sezonda 2.Amatör Küme’de esame listesine 1987 yılından önce ve sonra doğan 9’ar futbolcunun ismi yazılabilecek.

 

AMATÖRDE ARA TRANSFER KALDIRILDI

En önemli gelişme transfer konusunda yaşandı. Ocak ayında tanınan ara transfer döneminin kaldırıldığı ve bundan böyle transfer döneminin tek dönem halinde olacağı, bunun da Türkiye Futbol Federasyonu’nun belirleyeceği transfer başlangıç ve bitiş tarihleri arasında gerçekleşeceği edindiğimiz en önemli bilgiler arasında yer aldı.

 

ALTYAPILARA YABANCI FUTBOLCU HAKKI

TFF Amatör İşler Kurulu toplantısında Alt yapılara yabancı futbolcu hakkı getirildi. Böylece kulüpler istedikleri takdirde alt yaş gruplarında 2 yabancı futbolcu oynatabilecek. Ayrıca üniversite eğitimi gören yabancı öğrenciler, bağlı bulundukları üniversitede eğitim gördüklerine dair resmi yazıyla birlikte lisans çıkarabilecekler.

02 Ağustos 2016 Kocaeli- SporYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR