Azerbaycan Derneği’nden Özak’a ziyaret

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Körfez Azerbaycan Kültür Derneği Başkan ve yeni yönetimini makamında kabul etti. Kocaeli’nin...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Körfez Azerbaycan Kültür Derneği Başkan ve yeni yönetimini makamında kabul etti. Kocaeli’nin Türkiye’nin her yerinden göç aldığını belirten Başkan Vekili Özak, “Kentimizde Türkiye’nin ve Türk Dünyası’nın bir mozaiğini görmek mümkün. Bu da kentimize bir kültür zenginliği oluşturuyor. Bu zenginliğimizi halkımıza sunmamız gerekir” dedi.

“GÜZELLİKLERİ GERİ KAZANIYORUZ”
Başkan Vekili Zekeriya Özak, Körfez Azerbaycan Kültür Derneği başkanlığına seçilen Turgut Caferoğlu ile yöneticilerden Mehmet Pamuk, Abdullah Salar, Ali Çınar, Kurban Ali Salar ve Nevzat Salar’ı makamında kabul etti. Dernek Başkanı Caferoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin kültürel zenginliklere önem verdiğini belirtti. Çok büyük yatırımlar sayesinde kentin güzelliklerini geri kazandıklarını anlatan Özak, ise kültürel zenginlikleri de ihmal etmediklerini dile getirdi.

KÜLTÜRLERİMİZ YAŞATILIYOR
Başkan Vekili Özak, “Dernekler aracılığı ile kültürlerimiz yaşatmaya çalışılıyor. Her dernek kendi çapında yöresinin gelenek-göreneklerini, folklorunu yaşatmaya gayret ediyor. İşte bizim en büyük zenginliğimiz budur. Yeni yönetim ve dernek başkanınızı kutluyorum. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Körfez Azerbaycan Kültür Derneği ortak kültürel zenginliklerin kaynaştırılıp, daha iyi tanıtılması için çaba göstermeli” diye konuştu.

KARAOSMANOĞLU BİR ŞANS
Toplantıya katılan dernek yöneticileri söz alarak düşüncelerini söyledi. Kentin zengin bir kültürel yapıya sahip olduğunu söyleyen yöneticiler, Büyükşehir Belediyesi’nin bu kültürleri bir çatı altında toplama çabasını kutladı. Dernek yöneticileri, başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun bu yıl Türk Dünyası Belediyeler Birliğine Genel Başkan olarak seçilmesinin kendileri için bir şans olduğunu ifade etti.

22 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR