Bakanlıktan Kandıra Belediyesi’ne çöp kamyonu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının başlattığı “Daha temiz çevre-Daha temiz Türkiye” sloganı ile gerçekleştirilen hibe kamyon kampanyasına başvuran Kand...

BÜYÜT

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının başlattığı “Daha temiz çevre-Daha temiz Türkiye” sloganı ile gerçekleştirilen hibe kamyon kampanyasına başvuran Kandıra Belediyesi'ne bakanlık tarafından çöp kamyonu hibe edildi. Belediyesi, yaklaşık beş ay süren müracaat ve resmi prosedürü tamamlamasının ardından çöp kamyonunu İzmir Devlet Malzeme Ofisi'nden teslim aldı.


İLÇEMİZE YENİ ARAÇIMIZI KAZANDIRDIK

Hibe çöp kamyonu hakkında açıklama yapan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, “Belli prosedürler uygulanarak yapılan hibe çöp kamyonu için belediye olarak başvurularımızı yaptık. Şükürler olsun süreç tamamlandı ve kamyonumuzu teslim alarak ilçemize getirdik” dedi.


SON TEKNOLOJİYE SAHİP ÇEVRE ARACI

Daha temiz bir Kandıra, daha temiz bir çevre söylemini her defasında yenileyen Başkan Köken,  “Geniş bir coğrafyada verilecek temizlik faaliyetlerinde büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Aracın sıfır olması, son teknoloji ürünü olması büyük avantaj. Bakanlığımıza ve emeği geçen arkadaşlarımıza Kandıra halkı adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

TEMİZLİK ÇALIŞMALARI RAHATLAYACAK

2015 model sıkıştırmalı çöp kamyonunun özellikle yaz aylarının başladığı ve iş yoğunluğunun arttığı bu günlerde temizlik çalışmalarında rahatlama sağlaması bekleniyor. Bu tarz hibelerin özellikle mali açıdan küçük ölçekli belediyelere temizlik faaliyetlerinde büyük katkı sunduğu ifade ediliyor.

29 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR