MMO Başkanlığı’na aday olan Nedim Kara: “Odamıza ayak basmamış insanlar aday olmuş”

TMMOB Makine Mühendisleri Odası(MMO) Kocaeli Şubesi Başkanı Nedim Kara, 14-15 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek 11.dönem genel kurulunda yeniden ad...

BÜYÜT

TMMOB Makine Mühendisleri Odası(MMO) Kocaeli Şubesi Başkanı Nedim Kara, 14-15 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek 11.dönem genel kurulunda yeniden aday olduğunu açıkladı

TMMOB'a bağlı Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, bugün başlayacak ve yarın yapılacak olan seçimlerle son bulacak kongre sürecine hazırlanıyor. Tarihinde ilk defa 3 adaylı bir kongre süreci yaşayacak odada Demokrat Mühendisler Grubu (Mavi Liste) adına seçime giren mevcut başkan Nedim Kara, aynı ismi kullanarak seçime giren Demokrat Mühendisler Grubu (Kırmızı Liste) Naci Deveci ve Marmara Mühendisler Grubu adına aday olan Tuncay Şengöz yarışacak. 4 bin 600 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrenin ilk günü KYÖD Sosyal Tesisleri'nde yapılacak olan konuşmalarla başlayacak. İkinci gün ise seçimler oda binasında yapılacak.

‘BİNİN ÜZERİNDE ÜYENİN OYUNU BEKLİYORUZ’
Makine Mühendisler Odası Kocaeli Şubesi olarak çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini ve Türkiye çapında ilk olan birçok projeye imza attıklarını, TÜBİTAK’ta dahi bulunmayan bir uygulamalı eğitim merkezini oda bünyesine kazandırdıklarını belirten mevcut başkan Nedim Kara, binin üzerinde üyenin oylarını alacaklarını söyledi.

‘UCUZ SİYASET PEŞİNDELER’
Seçimlerde herkese eşit mesafede durduklarının altını çizen Kara şöyle konuştu; “Karşımızdaki adaylar çamur at izi kalsın şeklinde siyaset izliyor. Bizim ırkımızla, rengimizle, bölgeciliğimizle alakalı incitici faaliyetler içine giriyorlar. Bu tür ucuz siyaset ve çalışma anlayışıyla bizi yenip oda seçimi kazanmak istiyorlar. Bu arkadaşlarımız oda seçimini belediye seçimi ile karıştırıyorlar. Buna asla müsaade etmeyeceğiz.

‘BENİM KARŞIMDA BİRLEŞMEYE ÇAĞIRIYOR’
Yedek ve asil üyelerimiz çarşaf liste ile ancak 43 üst kurul delegemiz blok liste ile belirlenecek. Başkan ve yönetim kurulu üyelerinin üçüncü dönem aday olmaması konusunda kesin kararlar aldık. Bugün karşımıza aday olarak çıkan grup yıllardır odaya ayak basmamıştır. Hiç bir çalışmamıza katılmamışlardır. Komisyonlarda dahi görev almamışlardır. Biz burada bir anlayışı odamıza kazandırmak için çabalıyoruz. Ucuz, basit anlayışlara karşı dik tavrımız her zaman olacaktır. Bana siyaset yapıyor diyenler, asıl kendileri siyaset yapıyorlar. Eski belediye başkanı çıkıp açık açık herkesi benim karşımda birleşmeye çağırıyor.

‘YENİDEN GELECEĞİZ’
Mesleğin geliştirilmesi için çalışmalar artarak devam edecek, oda-şube kurumsal yapısını geliştirerek güçlendireceğiz, ücretli, emekli, serbest çalışan, işsiz bütün meslektaşlarımızla dayanışma içerisindeki çalışmalarımıza devam edeceğiz. Biliyoruz ki odamız bünyesinde hala memleketimize borçlu olduğunu bilen ve elindeki mesleği ülkemizin aydınlığı için kullanan meslektaşlarımız var. Biz o meslektaşlarımızın oylarını alacak ve pazar günü yeniden odamızın yönetimine seçileceğiz dedi”

14 Ocak 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR