Kartepe Belediyesi “Torba Yasa”ya hazır

“Torba Yasa” olarak bilinen ve kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasını içeren tasarının mecliste görüşülmesi devam ederken, Kartepe Belediyesi,...

“Torba Yasa” olarak bilinen ve kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasını içeren tasarının mecliste görüşülmesi devam ederken, Kartepe Belediyesi, yasanın yürürlüğe girmesiyle beraber gerekli olan düzenlemeleri tamamladı. Tasarının yasalaşacak olması halinde, tasarıyla birlikte vatandaşın borç yüklerinde önemli bir azalma olması bekleniyor.

 

Bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve diğer bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılması konularını kapsamasıyla “Torba Yasa”  kamuoyu tarafından yakından takip ediliyor.

 

Çıkması muhtemel Torba Yasa, ödenmemiş emlak vergileri ile bunlara bağlı vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamları, idari para cezaları, imar para cezaları, vb yeniden yapılandırma konularını içeriyor. Kartepe vatandaşını da yakından ilgilendiren yasa kesinliğe kavuşmuş olmasa da Kartepe Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü çıkması olası yasa sonucu gerekecek hizmet standartlarını oturttu.

 

Çıkması beklenen torba yasa ile ilgi belediye bünyesindeki hazırlıkları tamamlayan Kartepe Belediyesi kanunun çıkarak resmi gazetede yayınlanmasını bekliyor.

25 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR