Bal-Türk Vizyon Toplantısı

Bu çabalardan birisi de vizyon değerlendirme toplantısı olarak gündeme geldi. Dernek yönetimine destek vermek isteyen simalardan bir grup ile bir ara...

BÜYÜT

Bu çabalardan birisi de vizyon değerlendirme toplantısı olarak gündeme geldi. Dernek yönetimine destek vermek isteyen simalardan bir grup ile bir araya gelindi ve fikir alışverişinde bulunuldu.

Balkan Kültür Evi’nde yapılan kahvaltının ardından Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Koç ve Yönetim kurulu üyesi Berkant Aydemir’in yanı sıra, Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayhan Orhan, Araştırma Görevlisi Faruk Sezer, Yavuz Usta, emekli Teknisyen İsmet Güneş, İzmit’in köklü esnafından Abdullah Saburlu, Sofya Uluslararası İlişkilerden yeni mezun olan Cüneyt Baykara, Bal-Türk proje sorumlusu Furkan Sarpken, toplantıda yer aldı.


BAL-TÜRK’ÜN GELECEK İVMESİ

Kahvaltı sonrası yapılan istişarede Bal-Türk’ün 2015′ten itibaren yapacağı atılımlar, Balkanlara yönelik hizmetlerin etkinliğinin ve dernek katılımcılığının artırılması genel konularında görüş alışverişinde bulunuldu. 23-31 Aralık 2014 tarihleri arasında Kocaeli’de, Bulgaristan’dan gelecek soydaşların katılımı ile gerçekleştirilecek “Girişimcilik Kursu” projesi değerlendirildi. 2015 yılından itibaren yılda en az 3 proje gerçekleştirme hedefi konusunda da niyet birliği sağlandı.

 

ELEKTRONİK BALKANLAR DERGİSİ

Bir süredir alt yapı ve hazırlık çalışmaları devam eden, Balkanlara yönelik ciddi ve entelektüel bir dergi ihtiyacı üzerinde tartışılıyordu. Bu kapsamda 1 Mart 2015 tarihine kadar derginin ilk sayı hazırlıklarının tamamlanması konusundaki yönetim kurulu kararına destek olunması konusunda da görüş birliğine varıldı. Derginin elektronik ortamda üç ayda bir olarak yayına başlaması, sonra ayda bir ve devamında da basılı olarak yayınlanması tasarlanıyor.

Tüm Balkan Coğrafyasını kapsama alanına alacak olan dergi için yayın organları ve yazar kadrosu tespit çalışmaları devam ediyor.

 

VİZYON TOPLANTILARI DEVAM EDECEK

Yapılan çalışma hakkına bilgi veren Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, benzer bir şekilde toplumun farklı kesimleri ile vizyon toplantılarının devam edeceğini, bu tarz çalışmaların dernek faaliyetlerine katılımı artıracağı gibi derneğin Balkanlar Vizyonuna önemli bir destek anlamına geldiğini ifade etti.

19 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR