İstihdamın yeni eylem planı belirlenecek

Çalışma hayatının tüm paydaşlarının katkılarıyla 2014-2023 dönemi için hazırlanan ve 6 Mayıs 2014'te Yüksek Planlama Kurulunca kabul edilen Ulusal İst...

Çalışma hayatının tüm paydaşlarının katkılarıyla 2014-2023 dönemi için hazırlanan ve 6 Mayıs 2014'te Yüksek Planlama Kurulunca kabul edilen Ulusal İstihdam Stratejisi'nin 2017-2019 yıllarını kapsayan eylem planı için çalışmalar başladı.

 

KOMİTE TOPLANTISI YAPILDI

"Eğitim-istihdam ilişkisinin güçlendirilmesi", "İş gücü piyasasında güvence ve esnekliğin sağlanması", "Özel politika gerektiren grupların istihdamının artırılması" ve "İstihdam-sosyal koruma ilişkisinin güçlendirilmesi" temel politika eksenleri üzerine inşa edilen stratejinin yeni dönem eylem planı kapsamında, ilk olarak 8-12 Ağustos arasında teknik komite toplantısı yapıldı.

 

İKİ ÇALIŞTAY YAPILACAK

Bu toplantıda, mevcut durumdaki politikalarla ilgili uygulamadaki sorunların analiz edilmesi, iş gücü piyasasının önceliklerinin belirlenmesi, istihdam alanlarında ihtiyaç duyulan teşvik ve desteklerin tespit edilmesi ve 3 yıllık istihdam stratejisinde ilgili tüm aktörlerin sürece dahil olmasının amaçlandığı çalıştayların, 24 Eylül ve 22 Ekim'de yapılması kararlaştırıldı.

16 Eylül 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR