MHP&'li adaylara sanal yoklama

Bahçeli, aday adayları arasında listelere koyacağı isimleri sanal yoklamayla kesinleştirecek.MHP, adaylarını sanal yoklamayla belirliyor. Bu yöntemde...

BÜYÜT

Bahçeli, aday adayları arasında listelere koyacağı isimleri sanal yoklamayla kesinleştirecek.

MHP, adaylarını sanal yoklamayla belirliyor. Bu yöntemde parti üyeleri kendilerine verilen özel şifre ile sisteme girip aday adayları ile ilgili görüş bildiriyor. İlk gün 23 bin partili sisteme giriş yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, aday adayları arasında listelere koyacağı isimleri sanal yoklamanın ardından kesinleştirecek. Türkiye'de ilk kez uygulanan bu yöntem için 'www.mhpbilgi.com' internet sitesi açıldı. Parti üyeleri, Genel Merkez'in verdiği şifreyle sisteme girip önce illerindeki aday adaylarıyla ilgili 'olumlu', 'olumsuz' veya 'fikrim yok' diye görüş bildiriyor.

İkinci olarak da ildeki aday adaylarını sıralaması isteniyor. Genel Merkez böylece, aday adaylarının baskısı olmadan üyelerin gerçek fikrini öğrenmeyi hedefliyor. Bu sistemle elde edilecek bilgiler aday adaylarıyla ilgili listeler hazırlanırken kullanılacak. Sanal oylamanın başladığı ilk gün 23 bin partilinin giriş yaptığını açıklayan Bahçeli, bu sistemi partili iki bilgisayar mühendisinin kurduğunu ve Türkiye'de ilk kez MHP tarafından uygulandığını söyledi. Bahçeli, 'Teknolojinin imkanlarını kullanarak, internette bir temayül yoklaması yapıyoruz. Sandık kurulması yöntemine göre hem pratik hem de ekonomik. Sistemin yazılımı gizli, kimseye açıklamıyoruz' dedi.

10 GÜN LİSTE ÇALIŞACAK
Bahçeli sitede yeralan mesajında 'İlinizden MHP milletvekili aday adayı olarak başvuran değerli şahsiyetlerle ilgili kanaatleriniz büyük önem arz etmektedir' dedi. Bu arada Bahçeli, listeleri kesinleştirecekleri son 10 gün gezi planlamadı. Bu sürede listeler üzerinde çalışacak.

Merkez sağın çatı partisiyiz
MHP Genel Başkan Yardımcısı Osman Çakır, ''MHP, artık herkesi kabul eden bir merkez sağ çatısı niteliğine sahiptir'' dedi. Giresun'da basın toplantısı düzenleyen Çakır, Türkiye genelinde MHP'ye 2 bin 400 civarında aday adayı başvurusu olduğunu, bunlar arasında daha önce diğer merkez sağ partilerden bakan, milletvekili, belediye başkanı gibi görevlerde bulunan çok sayıda isim bulunduğunu söyledi. Çakır, 'Buradan anladığımız şudur merkez sağ MHP çatısı altında toplanmıştır. ANAP'tan, DYP'den ve DP'den birçok isim gelip MHP çatısı altında birleşmiştir. MHP çatısı, artık herkesi kabul eden bir merkez sağ çatısı niteliğine sahiptir. Bu çatı, artık herkesi kabul eden bir merkez sağ çatısı niteliğindedir'' dedi.

04 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR