Körfez Belediyesi Ağustos Ayı Meclisi Gerçekleştirdi

Körfez Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantı açılış, yoklama ve saygı duruşu ile başladı. Gerçekleştirilen toplantıda 12 gündem maddesi ele alın...

Körfez Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantı açılış, yoklama ve saygı duruşu ile başladı. Gerçekleştirilen toplantıda 12 gündem maddesi ele alındı.

Körfez Belediye Meclisi, 15 Temmuz Darbe Girişimini Kınadı

Toplantıda ülkenin birlik ve beraberliğini tehdit eden, milli mücadeleye ve demokrasiye yapılan darbe girişimi AK Parti, CHP ve MHP meclis üyelerince lanetlendi.

Belediye Başkanı İsmail Baran ise 15 Temmuz darbe girişimi hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Başkan Baran, “Türk demokrasi tarihine bir kara leke olarak giren ve ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişiminin, aziz milletimizin karşı durması ve devletten, milli iradeden ve demokrasiden yana olan güvenlik güçlerimizin devreye girmesiyle engellenmiş olması en büyük sevincimizdir. Aziz milletimize teşekkürlerimi sunuyorum. Milli iradeye yönelik darbe girişimine karşı gösterilen şanlı direniş sırasında güvenlik güçlerimiz ve milletimizin aziz fertlerinden pek çok vatandaşımız şehit olmuştur. Tüm şehit kardeşlerimizi rahmetle anıyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyor ve milletimizin başı sağ olsun diyorum. Cenab-ı Hakk milletimize bir daha böyle karanlık günler yaşatmasın.” İfadelerine yer verdi.

Körfez Demokrasiye Birlikte Sahip Çıkıyor

CHP ve MHP meclis üyeleri yaşanan darbe girişimi ile ilgili bir bildiri okudu. Her türlü sivil ve askeri darbeye karşı birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Bu şanlı direniş sırasında milletimizin aziz fertlerinden pek çok vatandaşımız şehit olmuştur. Körfez halkının temsilcisi olan bizler, tüm halkımız ve kurumlarımızla demokrasinin yanındayız. Demokrasiye hep birlikte sahip çıkıyoruz ve ebediyen de sahip çıkacağız. Bu direniş Türkiye’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının göstergesidir. Darbe girişiminde şehit olanlara Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.” Diyerek konuşmalarını noktaladılar.

 

 

03 Ağustos 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR