Darıca HAS Parti'den İstanbul çıkarması

25 Mart'ta yapılan Kongreyle görevi devralan Has parti'nin Yeni Darıca İlçe Yönetimi İstanbul'a çıkarma yaptı.HZ.EYÜP SULTAN'IN HUZURUNA ÇIKTILARHas p...

BÜYÜT

25 Mart'ta yapılan Kongreyle görevi devralan Has parti'nin Yeni Darıca İlçe Yönetimi İstanbul'a çıkarma yaptı.

HZ.EYÜP SULTAN'IN HUZURUNA ÇIKTILAR
Has partinin Darıca kurmayları ziyaretlerine Hz. Eyüp Sultan El Ensari Camiinde kıldıkları Sabah namazıyla başladı. Burada Sabah namazı sonrası dua ve niyazlarda bulunan, Eyüp sultan camii imamının dualarına eşlik eden Has partililer '' Büyük Sahabe'nin İstanbul'u fethetmek için 90 yaşında olmasına rağmen Medineden at sırtında bu topraklara geldiğini, buralarda büyük bir coşkuyla savaşarak şehit düştüğünü söyleyerek bizler bundan büyük dersler çıkarmalıyız'' dediler.


ERBAKAN'I UNUTMADILAR
Eyüp Sultan Camii yanındaki Sultan sofrasında Eyüp Sultan Manzaralı sabah kahvaltısı yapan Has parti Darıca İlçe Yöneticileri burada ileriye yönelik yapacakları çalışmaları değerlendirdiler.

Daha sonra Prof.Dr.Necmeddin ERBAKAN'ın kabrini ziyaret ettiler. Has parti Darıca İlçe Yöneticileri Erbakanın kabri başında yaptıkları dua ve niyazlarının ardından yaptıkları değerlendirmelerde ''Prof.Dr. Necmeddin Erbakan hocamız bu ülkeye, bu ülkenin gençliğine, bu ülkenin her tuğlasına büyük katkılarıı olanbir insandı. Allah mekanını cennet eylesin''dediler.

Erbakanın kabir ziyaretinden sonra İstanbul'da faaliyet gösteren Sosyal Doku Derneğine geçen Has parti ilçe yönetimi burada Nurettin YILDIZ hocaefendinin ''Ahirete Mesafemiz'' konulu sohbetini dinlediler.

PROF.DR.NUMAN KURTULMUŞ İLE HASBİHAL
Has parti Genel Başkanı Prof.Dr.Numan KURTULMUŞ'tan randevu alarak Has parti ilçe yönetimine süpriz yapan İsmail Karagülle ilçe yöneticileri ile Kurtulmuş'u tanıştırdı. Kurtulmuş ile yaklaşık 30 dakikalık bir görüşme yapan Has partililer burada Genel Başkanlarına çeşitli sorular yönelttiler.

Kurtulmuş buradaki konuşmasında ''Darıca benim çocukluk anılarımın olduğu güzel bir şehir. Size ayrı bir önem veriyorum. Darıca Halkına selamlarımı iletin'' dedi. Büyükşehirlerin ve ilçelerin büyük sorunlarla başbaşa olduğunu belirten Has Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Konuşmasına şöyle devam etti. '' Malesef ülkemizde göç sorunu artarak devam etmektedir. Göçler işsizlik, ekonomik daralmalar, çarpık yapılaşma, hava kirliliği, eğitim problemleri, trafik problemleri, ahlaki kırılmalar vb... bir çok sorunu beraberinde getirmektedir. Has parti olarak bu ve buna benzer birçok probleme çözüm önerileri sunabilen, projeler üretebilen, bu projelerini kurum ve kuruluşlarına yollayarak yol göstericilik yapabilen tek partidir. Has parti milletimizin de desteğiyle projelerini hayata geçirmek için gün saymaktadır.'' dedi.

Ziyaret programından oldukça memnun kalan Has parti İlçe Yöneticileri hem gidiş ve dönüş yolunda otobüste bol bol sohbet edip eğlendiler.


KARAGÜLLE ''KADROMUZ GÜÇLENDİ''
Has parti Darıca ilçe başkanı İsmail Karagülle ziyaretler sonrası yaptığı değerlendirmede ''Darıcamızda İlçe Yönetimimizi güçlü kadrolardan oluşturduk. Bunun sonucu olarakta ilk günden itibaren büyük bir coşku ve şevkle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Darıca ve ülke gündemine hakim güçlü kadromuzu yakında Darıca Kamuoyuyla tanıştıracağız. Ancak bunun öncesinde hem arkadaşlarımızın birbirini daha yakından tanıması ve hem de yapacağımız çalışmaların bereketli olması için Eyüp Sultan Hz.nin huzuruna çıktık. Tabii Hz.Eyüp Sultan'dan alınması gereken dersler ve ibretler var. O büyük Sahabi, Allah dostu keyfe keder buralara gelmiş değil. Allah resulünün müjdesine mazhar olmak için gecelerini gündüzlerine katan bu insanlar sayesindedir ki bizler bugün buralarda dünyanın en güzide topraklarında yaşamımızı sürdürüyoruz. Geçmişinden ders almayan, geçmişini unutan toplumların geleceğe umutla bakabilmesi mümkün değildir. Buraya kadar gelipte Eyüp Sultan hz.ni en iyi şekilde anlayan ve onun izinden giderek ülkemizin son 50 yılına damgasını vuran Prof.Dr.Necmeddin Erbakan Hocamızı ziyaret etmememiz mümkün değildi. Bugün arkadaşlarımıza bir de güzel süprizimiz oldu. Genel Başkanımız Prof.Dr.Numan Kurtulmuş ile birebir sohbet etme imkanı bulmuş olduk. Genel Başkanımızın Darıcamızı yakından takip ettiğini görmüş olmak bizi mutlu etti.'' dedi

09 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR