Seramik ve sanat Gölcük’te buluşacak

    Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve KOÜ Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksek Okulu’nun birlikte yürütt...

BÜYÜT

 

 

Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve KOÜ Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksek Okulu’nun birlikte yürüttüğü “IV. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu” 21 - 30 Mayıs 2014 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor.  Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, 2011’de başlayan ve 4.yılında Türkiye’den ve yurtdışından birçok sanatçı ve sanatseveri ağırlayacak olan “IV. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu”nun Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksek Okulu Değirmendere/Gölcük yerleşkesinde gerçekleşeceğini belirtti.

ULUSLARARASI SANATÇILAR

IV. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu’na Onursal sanatçı olarak Prof. Güngör Güner, Prof. Türker Özdoğan, Mustafa Tunçlap, Prof. Sevim Çizer, Prof. Zehra Özkara Çobanlı katılırken, davetli sanatçılar olarak yurt dışından Alexander Lvovich (Kazakistan), Mariann Ban (Macaristan), Reyaz Badaruddin (Hindistan), Xavier Monsalvatje (İspanya) katılırken, Türkiye’den Candan Güngör, Elif Ağatekin, İsmail Yardımcı, Onur Fındık, Pınar Baklan Önal ve Şerif Günyar yer alacak.

ÇAĞDAŞ SERAMİK

SANATLARI MÜZESİ

Başkan Ellibeş “Sempozyumun önümüzdeki yıllarda da devam ettirilerek geleneksel hale getirilmesi planlanmaktadır. Sempozyumun ana hedefi, sanatçıların sempozyum süresince üretecekleri eserler ile seramik sanatının kişisel teknik ve yorumlarını aktarmayı, Kocaeli Üniversitesi ile çevresine sanatsal ve bilimsel katkıyı sunmayı vizyon edinmektedir. Sanatçılar tarafından yapılacak olan eserler, Gölcük ilçesi sınırları içerisinde kurulması planlanan Çağdaş Seramik Sanatları Müzesi’ne bağışlanacak” dedi.

16 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR