Hacı Osman’da muhtarlık heyecanı!

8 ADAY YARIŞACAK 7 Haziran’da yapılacak genel seçimler için geriye sayım başladı. Ancak ilimizde bazı mahallelerde yapılacak olan muhtarlık seçiml...

8 ADAY YARIŞACAK

7 Haziran’da yapılacak genel seçimler için geriye sayım başladı. Ancak ilimizde bazı mahallelerde yapılacak olan muhtarlık seçimleri nedeniyle heyecan daha da artmış durumda. Yeni muhtarın belirleneceği bölgelerden biri de, Veli Kaygın’ın kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği Körfez Hacı Osman Mahallesi. Mahallede toplam 8 aday göreve talip oldu. 7 erkek adaya karşı ise yalnızca Serap Zorlu bayan olarak aday olma cesaretini gösterdi.

 

ORTAK HEDEF; BONZAİ

Vefat eden Kaygın’ın yerine muhtar vekili olan Kemalettin Gün, seçimlerde aday olmadı.  Seçimlerde Ahmet Dereli, Caner İlhan, Refik Şenlik, Yaşar Yahya, Sadık Aydın, Serap Zorlu, Zeki Kavaz ve Muhammet Dumanlı adaylığını açıkladı. Bütün muhtar adaylarının ortak hedefi, mahalledeki uyuşturucu kullanımının ve özellikle bonzainin önüne geçmek… 

 

HACI OSMAN’DA HEYECAN BÜYÜK

Körfez Hacı Osman Mahallesi’nde büyük bir muhtarlık seçimi heyecanı yaşanıyor. Toplam 8 adayın çıktığı mahallede adaylardan yalnızca biri bayan. Ancak adayların ortak bir hedefi var. O da mahalleyi uyuşturucudan temizlemek

7 Haziran’da yapılacak olan milletvekili genel seçimlerinin yanı sıra bazı mahallelerde vatandaşlar muhtarlar için de sandık başına gidecek. İlimizde toplam 7 mahallede yeni muhtarlar seçilecek. Yaşanan özel sorunlar ve vefat olayları nedeniyle boşalan muhtarlık makamlarının yeni sahipleri 7 Haziran’daki seçimlerde belirlenecek.

 

KAYGIN VEFAT ETMİŞTİ

Muhtarlık seçimi heyecanının en yoğun olarak yaşandığı bölgelerden biri de Körfez Hacı Osman Mahallesi, Geçen yıl yapılan seçimle muhtar seçilen Erzurumlu Veli Kaygın’ın kalp krizi sonucu hayatını kaybetmesinin ardından burada yapılacak olan seçimler için toplam 8 isim adaylığını ilan etti.

 

GÜN, MUHTAR OLDU

Kaygının vefatının ardından mahalledeki muhtarlık görevini, azalardan Kemalletin Gün yürütüyor. Büyük çekişmenin yaşanmasının beklendiği seçimlerde tek kadın aday olan Serap Zorlu, iddiası ile dikkat çekiyor. Hacı Osman Mahallesi’nin hemen hemen tüm sokakları, muhtar adaylarının afiş ve broşürleri ile renklenmiş.

 

ORTAK VAAT; BONZAİ

Hacı Osman Mahallesi’nde muhtarlığa talip olan bütün isimler kendilerinden son derece eminler. Ancak hepsinin ortak hedefi ise gençlik. Mahallelerindeki gençlik için çalışmalar yapmak, yeni spor alanlarının açılmasını sağlamak isteyen adaylar, bölgelerinde kullanımı artan uyuşturucuya ve özellikle de bonzaiye karşı çalışma yürütmek istiyor. Muharrem İBRAHİMOĞLU

 

MUHTARLAR VE PROJELERİ

Ahmet Dereli: Maaşımı Kaygın’ın ailesine vereceğim

ahmet-005.jpg

Emekli bir polis memuru olan Ahmet Dereli, evli ve 4 çocuk babası. Kendisini aday olması için kalp krizi sonucu hayatını kaybeden merhum muhtar Veli Kaygın’ın ailesinin istediğini söyleyen Dereli şöyle konuştu:

 

“KAYGIN İÇİN ADAY OLDUM”

“Vefat eden muhtarımız Veli Kaygın benim çok yakın dostumdu. Muhtarlık seçimlerinde de kendisini desteklemiştim. Şimdi kendisine vefa borcum olduğunu düşünüyorum. O yüzden eğer muhtar seçilirsem 2019 yılına kadar maaşımı onun ailesine vermek istiyorum. Adaylık sürecinde de ailesi desteklerini bana sunarak aday olmamı istediler. Ben de kıramadım ve aday oldum. Mahalleme hizmet etmek için aday oldum.”

 

PROJELERİ:

“Kaygın’ız olmasın Kaygın’sız kalmayacaksınız” sloganı ile yola çıkan Dereli, projelerini ise şöyle sıraladı:

 • Mahallede uyuşturucu kullanan ve kullandıranlarla aktif şekilde mücadele edeceğiz. Emekli polis olmam sebebiyle de bu tip olayları yakından takip edebileceğimi düşünüyorum. Bununla alakalı mahallemizde özel güvenlik teşkilatı kurarak geceleyin mahallede huzuru sağlayacağız. Bu teşkilatı da mahallemizdeki zenginlerin vereceği katkı ile yapacağız.
 • Cenazeler için taziye çadırı kuracağız.,
 • Pazar yerine umumi tuvalet yapacağız.
 • Mahalleye ait piknik alanı yapılacak, park ve bahçeler uyuşturucu kullananlardan temizlenecek.
 • Mahalle halkının verdiği yetkiyi maddi bir karşılık olarak kullanmayacağım.
 • Mahallede yardım konteynırı kurulacak. Buraya durumu iyi olan vatandaşlar yardımlarını bırakacaklar. Bizlerde o yardımları gizli bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak kimsenin onurunu kırmadan yardım etmiş olacağız. Yani yardım eden kime yardım ettiğini, yardımı alan da kimden yardım aldığını bilmeyecek.
 • Dere yataklarının ıslahı için çalışmalar yapılacak ve dereler temizlenmiş olacak.
 • Mahallede birlik ve beraberlik sağlanacak ve var olan ayrılıklar giderilecek. Halkımız ile el ele vereceğiz.

 

Yaşar Kahya: Her önüne gelen aday olmamalı

yasar-003.jpg

TÜPRAŞ emeklisi olan Yaşar Kahya, evli ve iki çocuk babası. 7 Haziran seçimleri için adaylığını açıklayan Kahya, yarışacak olan 8 adaydan birisi. Kahya muhtarlık seçimlerine aday olmak için adayların bir bedel ödemesi gerektiğini söylüyor. Aksi takdirde her önüne gelenin aday olacağını ve bu gün bu mahallede yaşananın da bundan ibaret olduğunu söylüyor.

 

PROJELERİ:

 • Mühür parası alınmayacak.
 • Muhtarlığın arka kısmına bayan tuvaleti yapılacak.
 • Bundan sonraki muhtarlık seçimleri için her adayın kendi kağıt bastırması değil, her adayın isminin yer aldığı pusula basmak için gerekli çalışmaları yapacağım.
 • Vatandaşlarımla el ele vererek sorunları hep beraber konuşarak çözeceğiz.

 

Zeki Kavaz: Çok çalışacağız

zeki-003.jpg

Tarım İl Müdürlüğü’nden emekli olan Zeki Kavaz, evli ve iki çocuk babasıdır. 7 Haziran seçimlerinde ‘ben de adayım’ diyen Kavaz, “Temiz bir mahalle için çalışacağız. Kötü alışkanlığı olan gençlere sahip çıkacağız” dedi.

 

KAYGIN’I ANDI

İnsanların huzur içinde yaşayabileceği bir mahalle inşa etmek istediklerini ifade eden Kavaz, “Eski muhtarımız mahalle halkı için çok fazla çalışıyordu. Görevi başında hayata veda etti. Bizler de onun gibi çalışarak mahallemize hizmet edeceğiz” diye konuştu.

 

Refik Şenlik: Mahalle bonzaiden kurtulacak

refik.jpg

Özel bir şirketten emekli olan Refik Şenlik, evli ve iki çocuk babasıdır. Muhtarlık seçimlerine iddialı bir şekilde hazırlanan Şenlik, geçen dönem de aday olmuş, ancak seçimleri kaybetmişti. Kaybettiği seçim döneminde çok çalıştıklarını ve gördükleri ilgi nedeniyle yeniden aday olduklarını dile getiren Şenlik, “Eğer ölen muhtarımızın ailesinden birisi aday olmuş olsaydı ben aday olmayacaktım” diye konuştu. Şenlik, mahallesi için yapmayı planladığı projeleri ise şu şekilde sıraladı:

 • Mahallemiz üç bölüme ayrılmış durumda. Merkez dediğimiz bölümünde her türlü ihtiyacı karşılayacak şeyler var. Diğer iki kısmında ise pek bir şey yok. Verilen hizmetlerin dağılmasını sağlamaya çalışacağım. Bu anlamda mahalle halkının da birlik ve beraberlik içinde olması için mücadele edeceğim.
 • Muhtar olduğumda bütün esnafı dolaşarak sıkıntılarını tek tek not edeceğim ve çözüm konusunda yetkili mercilere bildireceğim.
 • Mahallenin bayındaki en büyük sorunlardan biri olan bonzai kullanımında aileler ve çocuklar ile bir araya gelinerek çalışmalar yapılacak. Çocukların tıbbi tedaviye ihtiyacı varsa bu konuda çözümler üretilecek. Eğer ekonomik sıkıntıdan bu işlere bulaşmışsa mahalleli bir araya gelerek buna da bir çözüm üreteceğiz. Gerekirse onların çalışabileceği iş imkanları sağlanacak.
 • Mahallede gençlerin eğlenip zaman geçirebileceği bir spor tesisinin kurulabilmesi için çalışmalar yapacağız.
 • Mahallemize kapalı pazar alanı kazandıracağız.

 

Sadık Aydın: Bonzai ile mücadele edeceğim

sadik-001.jpg

Sakarya Üniversitesi Yerel Yönetim Bölümü’nden mezun olan Sadık Aydın, kendisine güvendiğini, yerel yönetimin kendi uzmanlık alanı olduğunu dile getirdi. Hacı Osman Mahallesi’nde uzun yıllardan bu yana esnaflık yapan Aydın, evli ve 3 çocuk babası.

 

GENÇLER İÇİN PROJELER

Geçtiğimiz dönemde de aday olan ve seçimleri ikinci sırada tamamlayan Sadık Aydın, “Bu seçimde başaracağımı düşünüyorum” diyor. Mahallenin en büyük sorununun giderek artan uyuşturucu kullanımı olduğunu dile getiren Aydın, “Bu konuda öncelikli olarak mücadele eden ailelerdir. Gençlere daha fazla sahip çıkılması gerekiyor. Gençlere iş imkanları sağlanmalı ve boş kalmaları önlenmeli. Gençler için spor alanları oluşturulmalı. Ayrıca eğitim de şart. Ahlaki ve manevi yönden gençlerimizle daha fazla ilgilenmeliyiz. Kazanmaya yakın olduğumu düşünüyorum” diye konuştu.

 

Serap Zorlu: Muhtarlığı kadın da yapabilir

zorlu.jpg

Hacı Osman Mahallesi’ndeki muhtarlık seçimlerinin tek kadın adayı olan Serap Zorlu. Mahallede kadınlardan özellikle çok destek gördüğünü söyleyen Zorlu, seçimlerle ilgili de oldukça iddialı. Kadın olarak çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettiriyor. Ev ziyaretleri, hasta ve yaşlı ziyaretleri, cemiyet ziyaretleri yaparak kendisini ve projelerini anlatıyor.

 

ERKEKLERE TEPKİLİ

Kendisini muhtarlığa çok yakın gördüğünü dile getiren Zorlu, bazı erkek adayların ‘kadından muhtar olmaz’ sözlerine de gönderme yaparak, “Kadın isterse neden olmasın. Kadınlar her türlü yönetim kadrosunda yer alıyor. Bu işi de pekala yapabiliriz” dedi. Serap Zorlu, projelerini şöyle açıkladı:

 • Mahalle cemiyetlerinde masa ve sandalye sıkıntılarını gidereceğiz.
 • Amasyalılar bölgesindeki mescit sorununu çözeceğiz.
 • Mahalleli ile el ele vererek sorunlarını dinleyeceğiz ve hep beraber çözümler üreteceğiz. Her zaman yanlarında olacağız.
 • Bütün kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli bir şekilde çalışacağız.
 • Pazar yerinde umumi tuvalet yapacağız.
 • Veli Kaygın muhtarımız gibi çok çalışarak mahallemize hizmet edeceğiz.
 • Bağdat Caddesi’nde temizlik sorununu giderecek iki tane temizlik görevlisinin çalışmasını sağlayacağız.
 • Hayırsever vatandaşları yoksullarımıza yardım etmesi için teşvik edeceğiz.
 • Açılacak olan Dubai Port Limanı’nda gençlerimizin iş sahibi olması için mücadele edeceğiz.
 • Durumu iyi olmayan vatandaşlardan mühür parası alınmayacak. Durumu iyi olanlardan alınan para ise ihtiyaç sahibi çocuklar için harcanacak.

 

Muhammet Dumanlı: İz bırakmak istiyorum

duman-001.jpg

Erzurumlu serbest meslek ustası olan Muhammet Dumanlı, evli ve bir çocuk babasıdır. Hizmet ederek iz bırakmak istediklerini ve bu nedenle aday olduğunu dile getiren Dumanlı, “Seçimlerden kazanarak çıkacağıma inanıyorum. Halkımıza hizmet ederek, bu şekilde iz bırakmak arzusundayım” diye konuştu.

 

PROJELERİ:

 • İnsanı ön planda tutup çalışmalarımızın merkezine insanı alacağız.
 • Mahallemizdeki çocuklarımızla yakından ilgilenerek kötü alışkanlıklara bulaşmasını önleyeceğiz.
 • Çocuklar arkadaş grubunun kurbanı oluyor. Onlar için temiz ortamlar oluşturmak için çalışacağım.

 

Caner İlhan: Yerel hizmeti rahat alırız

ilhan-003.jpg

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olan Caner İlhan ticaretle uğraşıyor. Evli ve bir çocuk babasıdır. Hizmete talip olduğunu dile getiren İlhan, seçim sürecinde profesyonel çalışmalar yaptıklarını ve geçmişinin de siyasi tecrübeler içerdiğini dile getirdi.

 

“BARAN’LA DOSTUM”

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ile Refah Partisi döneminde ilçe yönetiminde yer aldığını ve hala aralarının iyi olduğunu söyleyen İlhan, “Mahallemizin sorunları için yerel yönetim ile rahat bir şekilde iletişim kurabilirim. Adaylar içinde en genç olanı benim” dedi.

 

PROJELERİ:

 • Mahalle konağı yapılacak.
 • Amasyalılar bölgesindeki mescit sorunu çözüme kavuşturulacak.
 • Bonzaiye karşı etkin mücadele edilecek ve gençlerin bu tuzaklardan korunması için gerekli çalışmalar yapılacak.
 • Gençlerimiz için spor alanları yapılacak. Bununla alakalı çeşitli partilerin milletvekilleri görüştüm, gerekli desteği sağlayacaklar.
 • Yarım saatte bir geçen servislerin diğer mahallelerde olduğu gibi 5-10 dakikada bir kalkmaları için çalışmalar yapılacak.

7 HAZİRAN’DA SEÇİM YAPILACAK MAHALLELER

Karşıyaka Mahallesi        Başiskele

Derbent Mahallesi          Kartepe

Hacı Osman Mahallesi   Körfez

Kızılcapınar Mahallesi    Kandıra

Yunus Emre Mahallesi   Gölcük

Mahmudiye Mahallesi Gölcük

Denizevler mahallesi     Gölcük

28 Mayıs 2015 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

gizli - hacı osman mahalle muhtar aday adaylarımız için işlerinde başarılar kolaylıklar temennisiyle ve ayrıcada benim mutabık kaldığım kişi sadıktır eğer amasyalılar birlik beraberlik olursalar

Yanıtla . 0Beğen 28 Mayıs 17:30
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR