Sirmen“Pazar bıraktığımız gibi”

      30 Mart yerel seçimlerine yaklaşık 2 haftalık kısa bir zaman kala CHP’nin İzmit adayı Sefa Sirmen, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Sefa...

 

 

 

30 Mart yerel seçimlerine yaklaşık 2 haftalık kısa bir zaman kala CHP’nin İzmit adayı Sefa Sirmen, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Sefa Sirmen’e Perşembe Pazarı ziyaretinde CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Özen, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı ve aynı zamanda belediye meclis üyesi adayı Hale Meriç, Aysun Özcan Erenkaya ve belediye meclis üyesi adayları eşlik etti. Sirmen, pazar esnafının yoğun ilgisiyle karşılaştı.

 

PERŞEMBE PAZARI

BIRAKTIĞIMIZ GİBİ

Pazarcı esnafının sıkıntılarını dinleyen Sirmen, “Biz 10 yıl evvel Perşembe Pazarı’nı nasıl bıraktıysak, şimdi de aynı, hiçbir değişiklik yok. Gördük ki esnafımızın büyük sıkıntıları arasında bizim zamanımızda kapatılan pazar alanının diğer tarafının aradan 10 sene geçmesine rağmen henüz kapatılmamasıdır. Perşembe Pazarı için çalışmalarımız var, pazarcı esnafını memnun etmek birinci önceliğimiz. Pazarımızı daha modern hale getireceğiz” dedi.

 

VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ

Pazarı gezmeye devam eden Sirmen, vatandaş ve esnafın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Pazar esnaflarından Recep Üzenç yüksek ödediği su faturalarından şikayet etti. Üzenç, “Su faturaları yüksek geliyor. Ödemekte güçlük çekiyoruz. Pazarcıyız ve gelirimiz yüksek değil. Çözüm istiyoruz” dedi. Yuvacık Barajı’nın yap-işlet-devret süresinin bittiğini, suyun maliyetinin ortadan kalktığını belirten Sirmen, “30 Mart’a kadar mevcut belediyeye zaman verdik, aksi halde 30 Mart’tan sonra su parasını biz ucuzlatacağız” diye konuştu.

 

KÖYLÜNÜN ÜRÜNLERİ

DEĞERSİZLEŞTİRİLMİŞ

Sözlerine devam eden Sefa Sirmen, şöyle konuştu: “Başarısız bir belediye yönetimi var. Ellerine geçen imkanları değerlendiremediler. Pazar alanını biz nasıl bıraktıysak, aynen öyle duruyor. Asfaltı, lambaları bile değiştirmemişler. Herhangi bir yatırım yapılmamış. Köylümüzün ürünleri değersizleştirilmiş. Her ne kadar yönetimde olsalar da halkımız bizi her konuda özlemiş. Vatandaşımız bizi istiyor. Bu durumdan esnafımızı ve halkı kurtaracağız. 30 Mart’tan sonra belediyemizi beraber yöneteceğiz” dedi.

 

13 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR