Odabaş’tan Başkan’a kutlama

        Marmara Sanayici ve İş Adamları Derneği (MARSİAD) Genel Başkanı Bahri Odabaş, yaptığı yazılı bir açıklama ile Büyükşehir Belediyesi’nin en öne...

BÜYÜT

 

 

 

 

Marmara Sanayici ve İş Adamları Derneği (MARSİAD) Genel Başkanı Bahri Odabaş, yaptığı yazılı bir açıklama ile Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli projelerinden biri olan 41 Kart çalışması dolayısıyla Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nu kutladığını bildirdi.

 

BAŞKAN DOĞRU SÖYLEMİŞ

Karaosmanoğlu’nun konu hakkındaki açıklamalarından yola çıkan Odabaş, “İbrahim Bey, açıklamasında 41 Kart uygulamasından hem vatandaşın hem de esnafın mutlu olduğunu söyledi. Bu doğrudur. Çünkü daha önceleri Büyükşehir Belediyesi gıda yardımları için yapılan ihaleyi Kocaeli dışındaki firmalara verirdi. Bu durum özellikle esnafımız için olumsuzluk içeriyordu” dedi.

 

YARDIMLAR SORUNLUYDU

Ayrıca alınan yardım kolilerinin kamyonlarla sokak sokak dağıtımının yapıldığını dö söyleyen Odabaş, “Bu da çirkin bir görüntüydü. Komşularının gözlerinin önünde bir ailenin yardım alması düşündürücü ve etik olmayan görüntü oluşturuyordu. Vatandaş incinebiliyordu. Bu anlamda uygulamanın özellikle alışveriş tarzında olması bu çirkinliğin de önüne geçmiştir” diye konuştu.

 

BAŞKAN’A TEŞEKKÜR

Bu konuda harcanacak olan miktarın Kocaeli dışına aktarılmasının en büyük sorun olduğunu da sözlerine ekleyen Odabaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “MARSİAD olarak biz yıllarca bu işin peşini bırakmadık. Eleştirdik ve yol gösterdik. Sonunda belediye başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu bu yanlıştan dönme erdemliliğini gösterdi. Problemi çözdüğü için kendisine Kocaeli esnafı adına teşekkür ediyorum. Kendisinden sivil toplumla ilgili diğer yanlışlardan da dönme erdemliğini gösterip kent ve ülke yararına omuz omuza çalışmasını bekliyoruz.”

14 Temmuz 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR