Sirmen: “İzmit’i gündeme oturtacağız”

CHP Alikahya Mahalle Temsilcileri ve Gençlik Kolları tarafından düzenlenen kahvaltıya katılan CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Sefa SirmenCHP İzmit Bel...

BÜYÜT

CHP Alikahya Mahalle Temsilcileri ve Gençlik Kolları tarafından düzenlenen kahvaltıya katılan CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen
CHP İzmit Belediyesi Başkan Adayı Sefa Sirmen, CHP Alikahya Mahalle Temsilcileri ve Gençlik Kolları tarafından düzenlenen kahvaltıya katıldı. Yaklaşık 350 kişinin katıldığı kahvaltıda CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, Fahri Örengül, Alikahya Merkez Mahallesi Muhtarı Enver Gökbudak, Fatih Mahalle Muhtarı Yaşar Keleş, Akarca Mahalle Muhtarı Müesser Yılmaz, Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Fatma Keskin, Atatürk Mahalle Muhtarı Cemil Marul ve CHP’liler yalnız bırakmadı.

“ALİ KAHYALILAR İŞTEN ÇIKARILDI”
Kahvaltı öncesi konuşan CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, “Nevzat Doğan göreve geldiğinde belediyede 800 çalışan vardı. Bunların yaklaşık 100 tanesi Alikahya’lıydı. Şu an Belediye’de binden fazla çalışan var ve sadece 25’i Alikahyalı. Başkan Doğan tarafından Alikahya’lılara tarafından işten çıkmaları için baskı yapıldı, başka yerlere gönderildiler” dedi. CHP döneminde Alikahya halkının da esnafının da durumdan memnun olduğunu dile getiren Yıldırım, “Aradan 5 yıl geçti ve durum ortada” diye konuştu.

“SİZİ İZMİTLİ SAYMIYORLAR”
“İzmit Belediyesi sizi İzmitli olarak saymıyor” diye konuşan Yıldırım, bu sözünü, Alikahya’nın bazı bölgelerine otobüs ulaşmamasını sorunuyla örneklendirdi. Önce Alikahya Belediyesi’nin alındığını belirten Yıldırım, 31 Mart’ın ardından birçok belediyenin daha kaldırılacağını ifade ederek, “AKP’nin zihniyeti budur” dedi.

“HİZMETİ SEÇİN”
“Size baskı yapanı, zulmedeni 5 yılda bir yapılan seçimlerle değiştirebilirsiniz” diyen Selman yıldırım, “Size baskı yapanı değil, hizmet edeni seçin” diye konuştu. CHP’nin İzmit’i almasının ardından Alikahya Belediye Binası’nın tekrar açılacağını vurgulayan Yıldırım, Alikahya’nın sorunlarını çok iyi bildiğini, ancak bölgenin 10 yıldır geriye gittiğini söyledi.

“SEÇİMİ KAZANACAĞIZ”
Selman Yıldırım’ın ardından söz alan CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen, konuşmasına 27 Ekim’deki güzel tablo için üyelere teşekkür ederek başladı. 31 Mart’ta seçimi kazanacaklarını vurgulayan Sirmen, “İzmit’i yine Türkiye’nin gündemine koyacağız. Kocaelispor’u da eskisi gibi Süper Lig’e taşıyıp, başarıdan başarıya koşturacağız. Yeniden, halkın belediyesini birlikte kuracağız” dedi.

15 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR