Başkan Efe: Körfez’e bağlantı yolu açılmalı

Körfez Ticaret Odası’nın (KTO) eylül ayı meclis toplantısı önceki gün yapıldı. Toplantıyı Meclis Başkan Yardımcısı Rıfat Bekir Bekiroğlu ve Bilal Ata...

BÜYÜT

Körfez Ticaret Odası’nın (KTO) eylül ayı meclis toplantısı önceki gün yapıldı. Toplantıyı Meclis Başkan Yardımcısı Rıfat Bekir Bekiroğlu ve Bilal Atak yönetti. KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, ay içerisinde gerçekleştirilen faaliyetler hakkında meclis üyelerine bilgi verdikten sonra ilçe gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.


EFE SORUNLARA DEĞİNDİ

Başkan Efe, Ağadere Caddesindeki yolun taşlarının sökülerek asfaltlama çalışmalarının başladığı, çalışmaların kurban bayramından önce tamamlanmasının ilçe esnafının yararına olacağını belirterek, “İlçemizdeki yan yolun açılması için gerekli görüşmelerimizi de yapıyoruz. İstanbul tarafından ilçemize gelirken, ilçemiz merkezine girişin gösteren bir levha yok. Körfez esnafı bu yan yolun açılmasını istiyor. Yine ilçemizde, TOKİ bağlantı yolunun da çalışmaları devam ediyor. Şu anda o bölgenin Körfez ilçemiz ile bir bağı yok, yolun açılarak Körfez’e bağlantının en kısa sürede yapılmasını istiyoruz.” açıklamalarında bulundu.


6552 SAYILI KANUN

Önümüzdeki günlerde 6552 Sayılı Kanun hakkında Odada bilgilendirme toplantısı düzenleneceği bilgisini veren Başkan Efe, “Münfesih olmasına veya sayılmasına rağmen tasfiye edilmemiş anonim ve limited şirketler ile kooperatiflerin tasfiyelerine ve ticaret sicili kayıtlarının silinmesine ilişkin süre 01.07.2015 tarihine kadar uzatılmıştır. Sermayelerini Kanunda öngörülen asgari tutara yükseltmeyen şirketlere 11.12.2014 tarihine kadar süre verilmiştir. Sermaye artırımını yapmadığı için kayıtları silinen şirketlere de aynı tarihe kadar sermaye artırımı için başvuru hakkı tanınmıştır. Kanunun getirdiği yenilikler ve değişikliklere ilişkin Odamızda bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir ”dedi.

25 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR