Yüzme karnavalına buyrun

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafında Körfez’de mavi bayraklı sularda yüzmek için her yıl organize edilen Kocaeli Açıks...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafında Körfez’de mavi bayraklı sularda yüzmek için her yıl organize edilen Kocaeli Açıksı Yüzme Şampiyonası için önceki gün Sekapark Otel’de basın toplantısı yapılıp yüzme şampiyonası hakkında bilgi verildi.

 

MAVİ BAYRAK PROJESİ

Mavi bayrak projesi kapsamında hizmete açılan sahillerde son beş yıldır Uluslar Arası yüzme şampiyonası yapılırken, çok sayıda sporcumuz yüzme yarışlarında boy gösterip, derece elde etmeye başladı. Kocaeli Açıksu Yüzme Şampiyonası için Sekapark Otel’deki basın toplantısına Kocaeli Büyükşehir Belediye Genel sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Yüzme Federasyonu yönetim kurulu üyesi Açıksu Yüzme Komitesi Başkanı Engin Kater, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Yüzme Federasyonu Milli Takım Direktörü Sabri Bozca, İlimizin Milli yüzücüleri Emre Öztürk, Deniz Şeremetlioğlu, İsmail Buğra Aytepe, Anıl Hacıbaba, Berke Şerbetçioğlu, Tutku Ece Arıkök, Sena Uslu, Büşra Akduman ve Simay Tukuş katıldı.

 

12 KATERGORİDE YÜZME YARIŞLARI YAPILACAK

 Açılış konuşmasını Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar yaparken, Kocaeli Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş yüzme yarışları hakkında bilgi verdi. Toplantıda ilimizin milli yüzücüleri yüzme şampiyonası için dilek ve düşüncelerini dile getirdi. Son iki yıldır Mavi Bayraklı sahillerde Açıksu Yüzme Şampiyonaları düzenlenirken, birçok sporcu ve vatandaş yarışmalara katılıp, güzel bir gün geçiriyorlar. Kocaeli Büyükşehir Belediye 2014 Cumartesi günü Darıca Bayramoğlu Halk plajında ve üçüncü etabı ise 30 Ağustos 2014 Cumartesi günü Karamürsel Altınkemer Halk Plajında gerçekleşecek. Yarışlara tüm kategoriler için 2000 metre mesafeyi yüzecekler. Yarışmada dereceye girenlere madalya ve maddi yardımlar yapılacak. Kocaeli Açıksu Yüzme Şampiyonası 12-14 yaş, 15-18 yaş, 19-25 yaş, 26-35 yaş, 36-45 yaş ve 46 yaş üzeri bay ve bayan dallarında 12 kategoride gerçekleşecek. Yarışlarda birinci olanlara 400 TL., ikinci olanlara 300 TL., üçüncü olanlar 200 TL. ödül alacak. Yarışlar boyunca 90 yüzme hakemi görev alırken, Kocaeli Sahilleri Su Kazalarını Engelleme Merkezi yarış güvenliğini sağlanacak. Kocaeli Büyükşehir İtfaiye Müdürlüğü tarafından Zodyak bot, bot, cankurtaran ve dalgıçlar görev yapacak. Yüzme yarışları için kayıtlar son gününe kadar yapılacak.

15 Ağustos 2014 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR