CHP’li delegelerden kurultayda boş yok!

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, 17-18 Temmuzda Ankara’da büyük kurultayın toplanacağını, Kurultay delegeleri olarak birlikte hareket edeceklerini söyled...

BÜYÜT

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, 17-18 Temmuzda Ankara’da büyük kurultayın toplanacağını, Kurultay delegeleri olarak birlikte hareket edeceklerini söyledi. Kocaeli kurultay delegelerinin muhalefetin boş oy çağrısına uymayacağı öğrenildi

CHP Kurultay delegeleri toplantısı önceki akşam il binasından yapıldı. Toplantıya CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, İl Başkanı Yalçın Kuşkan, eski milletvekili Hikmet Erenkaya, yönetim kurulu ve kurultay delegeleri katıldı.

SUMOTAŞ SORUNU ÇÖZÜLMELİ

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan yaptığı konuşmada, “Yapılan kurultay toplantısında 3 önemli konuyu ele alacağım. 1.si; Gündemde olan Sumotaş kanunu. Milletvekillerimiz ve yönetim kurulu üyelerimizle Sumotaş’a ziyarette bulunduk. Kartepe İlçe Başkanının düzenlediği bir toplantıydı. Sadece Sumotaş olarak bakmamak gerekir. Lojistik işinde olan taşıyıcıları kollamak ve gözetmek zorundayız. Sumotaş konusunda iktidarın irade vermesi gerekir. AKP iktidarını ve Kocaeli temsilcilerini göreve davet ediyoruz. Bu sorunu çözmelidirler” dedi.

ACEMİLER MANGASI

Kuşkan, “2. önemli konu ise NCity’e yapılan çalışmalar. NCity esnaflarının asla CHP olarak mağdur olmasını istemiyoruz. Oradaki esnafın mağduriyeti bizim mağduriyetimizdir. NCity AVM’de şuan 2 tane mühür var. İzmit Belediyesi tarafından çalışmaların devam etmemesi için mühür var, fakat çalışmalar devam ediyor. Bir başka güç ise çalışmaların devam etmesini istiyor. Acemiler Mangası sorunu çözemiyor. Bir belediye çalışmalar devam etmeyeceksin diyor, bir belediye ise devam edeceksin diyor. Bunu anlamak mümkün değil” dedi.


AĞAÇLANDIRMA ALANINA KONUT

Açıklamasına devam eden Başkan Kuşkan, “ 3. ve son önemli konu ise; Kent Konutun sorumluluğunda Yuvam Akarcada Yıldız Konutları ve orada Aquapark veya ağaçlandırma gibi bir alan ayrılmıştır. Bu konutlar oraya yapılıyor. Pazarın bulunduğu bölgede göçmeler var. Bizzat gidip incelendi. Teknik olarak incelenirse kentin bu bilgilendirilmeye ihtiyacı var” diyerek tepkisini dile getirdi.

26 DELEGE OY KULANACAK

CHP Kocaeli İl Başkanı Yalçın Kuşkan, “Haftaya yani 17-18 Temmuz tarihlerinde 2 gün boyunca Ankara’da olacağız. İlk gün olan 17 Temmuz’da başkan seçimleri yapılacak. 2. gün ise yani 18 Temmuz gününde parti seçimleri olacak. Kocaeli’den 22 tane seçilmiş delege, 3 meclis üyesi ve 1 parti meclis üyesi olmak üzere 26 delege oy kullanma hakkına sahip olacak. Kurultay günü CHP’liler asla boşa oy kullanmayacak” dedi. Toplantıya kurultay delegelerinden sadece Pınar Naak katılmadı. Naak’ın hastası olduğu öğrenildi.

CHP KOCAELİ Kurultay delegeleri şöyle;
MEHMET HİLAL KAPLAN
HURŞİT GÜNEŞ
HAYDAR AKAR
ÖMER KURTAŞ
KIYMET AYAN
ŞEHZADE BORAN
HİKMET ERENKAYA
KEMAL ERGÜN
FATMA GEDİKSİZ
AYŞEGÜL KARADENİZ
SELMAN KÖSALI
YALÇIN KUŞKAN
RASİM MERİÇ
MEHMET MİROĞLU
PINAR NAAK
FAHRİ ÖRENGÜL
EROL ÖZBAY
HANDAN ÖZTÜRK
BÜLENT SARI
MEHMET SARITOPRAK
HAKAN SAVAŞ
SEDAT TATAR
DİDEM TURAN
İBRAHİM SEDAT TUZE
MUZAFFER YAĞIZ
ŞİNASİ YAZAR

12 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR