Fakir babası Ecz. Dumlu, Gölcüklülerle

Belediye vergi gelirlerinde en fazla vergi ödeyen ve milletin vekili olma sıfatını fazlasıyla hak eden fakir babası Ecz. Turan Dumlu; Gölcük’ün Yenim...

BÜYÜT

Belediye vergi gelirlerinde en fazla vergi ödeyen ve milletin vekili olma sıfatını fazlasıyla hak eden fakir babası Ecz. Turan Dumlu; Gölcük’ün Yenimahalle, Çiftlik, Kavaklı ve Deniz Evler mahallelerindeki vatandaşlarla bir araya geldi. Saha çalışmalarına hızlı bir şekilde devam eden CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ecz. Turan Dumlu, 25’inci dönem Milletvekilliği seçimlerine Gölcüklü hemşehrilerinin de desteğiyle hazırlanıyor. Gittiği her yerde, vatandaşların ilgi odağı olan Ecz. Dumlu’ya, vatandaşlar, “Sizi belediye başkanı yapamadık! Ama bu sefer Milletvekili yapacağız” diyerek desteklerini ilettiler.

 

“EMEKLİNİN ÇİLESİNE ORTAK OLACAĞIZ”

İlk olarak Yenimahalle’ye gelen Ecz. Dumlu’ya, CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, CHP Belediye Meclis üyeleri Şengül Bekar, Murat Nuri Yazıcıoğlu, Özgür Yılmaz, Ali Aktepe, İlçe Sekreteri Hasan Geylan ve partililer eşlik etti. Vekil adayı Ecz. Dumlu, Çiftlik Mahallesinde bulunan Amasyalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve mahalle kahvelerinde vatandaşlara, seçim bildirgesinde yer alan ve halkı yakından ilgilendiren projeler hakkında da bilgiler verdi. Ecz. Dumlu, 9 milyon emeklinin çilesine ortak olacaklarını belirterek, “Emeklilere dini bayramlarda iki maaş ikramiye vereceğiz. Vatandaşlarımız, bayramları, bayram tadında yaşayabilsin, çocuklarına, torunlarına harçlık verebilsin, hediye alabilsin. Eczacı olarak da, emeklilerin yaşadığı maddi sıkıntıların yakından bilen biri olarak, CHP olarak buna son vereceğiz. Maaşlara yansıyan reçete, doktor katkı payları kalkacak” diye konuştu.

 

“MİLLETİN PARASINI MİLLETE VERECEĞİZ”

CHP iktidarı ile halkın rahat nefes alacağını belirten Ecz. Dumlu, “Taşeronları kaldıracağız. Müteahhitlere giden paralar, işçilerimize verilecek. Bugüne kadar haklarını alamayan emekliler gibi, işçilerimizde haklarını alacaklar. Çocuklarımızın geceleri yatağa aç girmemesi için, kadınlarımızın hesabına deşifre edilmeden para yatırılacak. Diyorlar ki, ‘Bu paraları nasıl verecekler? Kaynak mı var?’ Bizde diyoruz ki; ‘kaynak var!’ Son 12 yılda iktidar tarafından milletin parası har vurup harman savruldu. O kaynağı nerden buldunuz? 12 yıldır milli gelirin yüzde 54’ünü, nüfusun yüzde 1’lik kesimi alıyor. Yüzde 46’sını da nüfusun, yüzde 99’u alıyor. Biz milletin parasını tekrar millete vereceğiz. Genel başkanımız hesap uzmanıdır. Vaatlerimizin hepsi milli gelirimizin yüzde 2 buçuğuna denk geliyor. Biz sizlere sahip çıkacağız. Asgari ücretlerden vergi alınmayacak. Asgari ücret en az 1.500 TL yapacağız. Bize güvenin! Güveniniz boşa çıkmayacak” diyerek açıklamalarda bulundu.

 

“GÜNÜ BİRLİK HÜKÜMET”

Bazı vatandaşlar artık 12 yıllık iktidarın gitmesinden yana olduklarını belirterek, “5 milyon 750 bin kişinin parası devlette! Hakkımız olanı alamıyoruz. Bunlar günü birlik hükümet” dediler. Mahalle sakinlerinden bir vatandaş ise, su faturaları konusunda Ecz. Dumlu’ya sıkıntısını ileterek, “30 yıldır Gölcük’te yaşıyorum. Eskiden su faturasına baktığımda, üç tane isim vardı. Şimdi ise, aklıma gelmeyecek isimler var. Faturalarla alınan bu vergiler nereye gidiyor” diye konuştu. Ecz. Dumlu, “Verginin hepsini alıyorlar. Biz vergi hükümeti olmayacağız. Vatandaşın parası cebinde kalacak. Bizden ilginizi esirgemeyeceğinize inanıyorum” diyerek destek istedi. “Sizi belediye başkanı yapamadık! Ama bu sefer Milletvekili yapacağız” diyen vatandaşlar, Ecz. Dumlu’nun moralini daha da arttırdılar.

03 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR