ERKEK SIĞINMA EVLERİ AÇILMALI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 4. Kocaeli Kitap Fuarı’nda konuşan yazar Canan Tan, tartışmaya yaratacak açıklamalarda bulundu. Kadınlar...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 4. Kocaeli Kitap Fuarı’nda konuşan yazar Canan Tan, tartışmaya yaratacak açıklamalarda bulundu. Kadınların töre ve benzeri adlar altında vahşice katledildiği bir dönemde ünlü yazar Tan, erkelerin de ezildiğini ve buna çözüm olarak ‘Erkek Sığınma Evi’ açılması gerektiğini belirtti.

ERKEKLER EZİLİYOR
Kitap Fuarı’nda yüzlerce dinleyicinin katıldığı söyleşide ilginç açıklamalarda bulunan Canan Tan, “Etrafımıza bulunan birçok erkek eziliyor. Horlanan, dışlanan, ağlayan, üşüyen ve hatta eşlerinden dayak yiyen erkekler büyük acı çekiyor. Fakat bunu gururlarına yediremeyen erkekler bunu çevreleriyle paylaşamıyor ve içlerine atıyorlar. Bu yüzden erkekler erken yaşta kalp krizi geçirerek hayata veda ediyorlar” dedi.

ERKEKLERİN ACILARINA DİKKAT ÇEKİYORUM
Bu konuya dikkat çekmek için ‘Issız Erkekler Korosu’ adlı kitabını yazdığını söyleyen yazar Tan, “Acı çeken erkekler için bir şeyler yapmak istiyorum. Çünkü onlar ezilse de dışarı yansıtamadıkları için daha büyük acılar yaşıyorlar. Kadınlar ise en ufak bir sıkıntıda hemen etraftakilerle bunu paylaşıyorlar. Kadın acılarının gündemde olduğu günümüzde erkeklerin acılarına da dikkat çekmek için bu kitabı yazdım” ifadelerini kullandı.

300 BİN HEDEFİNİN ÜZERİNE ÇIKILACAK
Söyleşinin ardından uzun kuyrukların oluştuğu stant önünde okurları için kitaplarını imzalayan Yazar Canan Tan, “Kocaeli Kitap Fuarı’na ve bana olan ilgiden dolayı çok mutluyum. 300 bin hedefinin daha da üzerine çıkılacağını düşünüyorum. Bu kültür hizmetini kente kazandıran tüm yetkililere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

19 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR