KARAMÜRSEL BELEDİYESİ KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ THM KOROSU GECE DÜZENLEDİ… Karacaoğlan hatırlandı

Karamürsel Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosu tarafından Karacaoğlan gecesi düzenlendi.Karamürsel Belediyesi...

BÜYÜTKaramürsel Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosu tarafından Karacaoğlan gecesi düzenlendi.

Karamürsel Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konserde birbirinden güzel halk müziği eserleri seslendirildi. Yılmaz Vonal önderliğinde 30 kişilik koro ekibi salonu dolduran davetlileri mest etti. Karamürsel Belediyesi Türk Halk Müziği korosu “güzel ne güzel olmuşsun, nasıl methedeyim sevdiğim seni”, “omuzumda sevda yükü, açma zülüflerin, nalın dilber, çayır biçiyom çayır, ağısar dereleri” adlı türküleri seslendirdi
.
TÜRKÜ ZİYAFETİ ÇEKİLDİ
Sololarda ise Şirin Bıyıklıoğlu’nun seslendirdiği “Ben bu yıl yârimden ayrı düşeli, Şirin Gür tarafından “gönül gurbet ele varma”, Yavuz Karacakaya tarafından “yeşil başlı ördek”, Mehmet Ali Gür tarafından “kara tren”, Behçet Türker tarafından “ey sevdiğim sana şikayetim var”, Seher Aktaş tarafından “ben seni sevdiğimi”, Sebahat Kaçar tarafından “kadir mevla’m senden bir dileğim var” ve “yolumuz gurbet ele düştü” adlı eserleri seslendirdi.

PLAKET VERİLDİ
Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ben öncelikle kendim ve Karamürsel adına güzel Karamürsel’imiz de türküleri yaşatmak adına amatör ruhla profesyonellere taş çıkartacak bir koro şefliği yapan Yılmaz Hocamıza ve bütün koromuza teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Yıldırım konuşmasının ardından Belediye Türk Halk Müziği koro şefi Yılmaz Vonal ve ekibine çiçek, koro üyelerinden Seher Aktaş ve Sebahat Kaçar’a ise plaket takdim etti.

PROTOKOL İLGİ GÖSTERDİ
Karamürsel Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosu konserine Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Jandarma Komutanı Üsteğmen Sadık Çetin, Türkiye Bosna Hersek Türkleri Federasyon Başkanı Ahmet Utaş, Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Derneği Başkanı Sedat Çınar, Adliye Yazı İşleri Müdürü İzzet Bilgen, Esnaf Odası Başkanı İsmail Aydın, Ziraat Odası Başkanı Memduh Birinci ve vatandaşlar katıldı.

KORODA YER ALANLAR
Karamürsel Belediyesi Türk Halk Müziği Korosunda Sazlarda Şirin Bıyıklıoğlu, Yavuz Karacakaya, Mircan Seçünler, Şirin Gür, Sebahat Kaçar, Hasan Ercan, Yasemin Demirkürek, Behçet Türker, Recep Yıldız, Elif Ersöz, Elife Arslantürk, Mehmet Eren, Elife Arslantürk, Esma Soybelli, Saniye Ungan, Özlem Akarcay, Seher Aktaş, Hadiye Solaker, Sazlar’da Eyüp Vesek, Kemal Demirela, Kenan Demirela, Osman Demir, Kerem Vonal, Hikmet Karataş, Hakan Dağ, Gürcan Şahinci, Hacere Demirbağ, İsmail Güzel ve Ahmet Enes Acar sahne aldı.

06 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR