İZGAZ personeline yüzde 13 zam!

TES-İŞ Sendikası ile İZGAZ GDF Suez arasında bir süredir devam eden toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Yapılan ikinci dönem sözleşme gör...

TES-İŞ Sendikası ile İZGAZ GDF Suez arasında bir süredir devam eden toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Yapılan ikinci dönem sözleşme görüşmelerinin ardından üzerinde tüm maddeler üzerinde taraflar mutabık kaldı ve hazırlanan sözleşme önceki gün sendikanın genel merkezinde düzenlenen törenle imzalardı.

 

GENEL MÜDÜR DE KATILDI

Düzenlenen imza törenine TES-İŞ Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, sendika yöneticileri, İZGAZ Genel Müdürü Gökalp Özkök ile bazı kurum yöneticileri katıldı. 1 Ocak 2016 ile 31 Aralık 2018 tarihleri arasında geçerli olacağı bildirildi. Buna göre yapılan sözleşme ile kurumda çalışan personelin taban ücretlerinde düzenleme yapıldı.

 

YEVMİYELER YENİDEN BELİRLENECEK

Kıdem yılı eski olan ve gruplardan dolayı yevmiyeleri düşük kalan çalışanların yılına göre yeni miktarlar belirlendi. Bunların dışında kalan çalışanlara ise günlük yevmiyelerine birinci yıl için 11’er lira ücret artışı uygulanacağı açıklandı. 2. yıl tüm çalışanlara enflasyon+1 puan, 3. yıl da enflasyon+1 puan şeklinde düzenleme yapılırken taban yevmiyeleri düşük kalan 16 kişiye ise sözleşmenin 2. ve 3. yılında yeni yevmiyeleri belirlenecek şekilde düzenlemenin yapılacağı bildirildi.

 

YÜZDE 13 ZAM YAPILDI

Öte yandan yapılan sözleşmeye göre çalışanların ücretlerine ortalama yüzde 13,67, sosyal haklarda ise yüzde 22 oranında artış yapıldığı açıklandı. Ücretlerin dışında ayrıca tamamlayıcı özel sağlık sigortası uygulamasına yeni dönemde geçileceği bildirildi.

 

SÖZLEŞME MASADA BİTTİ

Yapılan anlaşma ile ilgili açıklama yapan TES-İŞ Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, “Toplam 8 oturum sonucu yapılan sözleşmesinin masada bitmesini, hem işçi hem de işveren açısından çok anlamlı buluyoruz. Yaklaşımı nedeniyle İZGAZ yönetimine sendikamız adına teşekkür ediyoruz. Bu sözleşmenin herkese hayırlı olsun” dedi.

15 Mart 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR