Kartepe’de sigara tiryakileri için özel izmaritlikler kullanımda

Sigara yasağının kapsamının genişletilmesinin ardından kapalı alanlarda sigara içemeyen tiryakilerin, cadde ve sokaklarda içtikleri sigaraların izmar...

BÜYÜT

Sigara yasağının kapsamının genişletilmesinin ardından kapalı alanlarda sigara içemeyen tiryakilerin, cadde ve sokaklarda içtikleri sigaraların izmaritlerini atacak küllük ihtiyacı da arttı. Böyle olunca cadde ve sokaklarda sigara içmek zorunda kalan tiryakiler, sigara izmaritlerini içerisinde kağıt ve benzeri atıkların da bulunduğu çöp kutularına atarak yangına neden olmaya başladı. Birçoğu da sigara izmaritlerini yerlere atarak çevre kirliliğine neden oluyor.

 

Kartepe’de Temiz Çevre

Bu sorunu çözmek için Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü de izmaritlik adı verilen küllükleri kamu kurum binaları önüne koyarak, “Her şey Kartepe ve temiz çevre için” sloganı ile çalışmanın pilot uygulamasını başlattı. İlk etapta 30 izmaritlik kaymakamlık, jandarma karakolu, emniyet müdürlüğü, sağlık kuruluşları gibi kurumların önünde önemli noktalara bırakıldı.

 

Kamu kurum binaları önüne konan izmaritliklerle hem küllük sıkıntısı ortadan kaldırılmış oldu. Atılan sigaraların izmaritliğin içine düştüğü için çevre kirliliğinin de önüne geçilmesi sağlandı.

22 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR