Kağıtspor yönetimi spor basınıyla buluştu

EN ÇOK LİSANSLI SPORCUSU OLAN KULÜP… Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un yeni yönetimi, basın mensuplarıyla bir araya gelerek 16 Ocak Basın Onu...

EN ÇOK LİSANSLI SPORCUSU OLAN KULÜP…

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un yeni yönetimi, basın mensuplarıyla bir araya gelerek 16 Ocak Basın Onur gününü iki gün önceden kutladı. Türkiye’nin en çok lisanlı sporcu sayısına sahip olan Büyükşehir Kağıtspor, başarılarını kamuoyuna yansıtan basın mensuplarıyla buluştu. İlk olarak Sporcu Fabrikası olarak nitelendirilen SEKASEM Seka Sporcu Eğitim Merkezi’ndeki spor salonlarını gezen yönetici ve basın mensupları, sporcuların çalışmalarını yakından inceledi. Sporcularla fotoğraf çektiren basın mensupları, çalışmalarından sıkça görüntü aldı.

 

KATILIM YOĞUNDU

Basın mensupları daha sonra onurlarına Antikkapı’da düzenlenen basın onur yemeğine geçti. Antikkapı daki yemeğe Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Başkanı Dr. Ali Yeşildal, kulüp yöneticileri, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkan vekili Mehmet Ali Dim, Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Erdoğan, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, TSYD Kocaeli Şube Başkanı Metin Karan, Ulusal ve yerelde görev yapan basın mensupları ve ajans temsilcileri katıldı.

 

BİRÇOK İLKLERE DE İMZA ATTI…

İlk olarak söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Başkanı Dr. Ali Yeşildal, basın mensuplarının katılımlarından dolayı kendilerine teşekkür etti. Basın mensuplarının 16 Ocak Basın Onur gününü kutlayan Kulüp Başkanı Dr. Ali Yeşildal, kulübün çalışmaları ve hedefleri hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi. Kulüp Başkanı Dr. Ali Yeşildal, “Kulübümüz bu dönemde de güçlü bir yönetim kurulu var. Bu başarılı ekibimizle birlikte kulübümüzün öncelikli hedeflerinden biride sporu tabana yaymak olacak. Sayın başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun 2004 yılında belirlediği vizyon çizgisi içerisinde kulübümüz bugünlere geldi. Bu noktada birçok ilklere de imza attı. Kağıtspor kulübü performans odaklı spor faaliyetlerinde geçmişte olduğu gibi bu dönemde devam edecek” dedi.

 

KENTİN SPOR KÜLTÜRÜNE UYGUN BRANŞLARA AĞIRLIK VERECEĞİZ

Kulüp Başkanı Dr. Ali Yeşildal, “Bunun dışında kentimizin spor kültürüne uygun branşlara ağırlık vereceğiz. Özellikle belirtmemiz gerekirse bunların başında Güreş, İzcilik, Yüzme, Atlı sporlar, engelli spor branşları ve Okçuluk sporlarında desteklerimiz artacak. Bu projelerin dışında Gençlik merkezilerinde sportif çalışmalara ağırlık vererek Kocaeli’nin yeni dönemde sporda Türkiye’nin sporda marka kenti olmasını sağlayacağız. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin spor da en önemli sosyal sorumluluk projesi Kağıtspor’dur. Bu projeyle birlikte ilimizde, aktif olarak 12 bin sporcumuza dokunarak, spor yapmalarına olanak sağlıyoruz” dedi.  

 

ENGELLİ SPOR BRANŞ SAYIMIZI 7’YE ÇIKARDIK

2016 Rio olimpiyatlarına bu yılda birçok sporcuyla katılacaklarını belirten Yeşildal, Engelli sporlara önem verdiklerini açıkladı. Kulüp Başkanı Dr. Ali Yeşildal, “Kocaeli’nde çok sayıda engellimiz bulunuyor. Kimse dört duvar arasında kalmasın, herkes spor yapsın. Kulübümüze gelen bedensel engellilerimize her türlü imkanı sunuyoruz. Kulüp bünyesindeki mevcut branşlar arasında yer alan Engelli Karate, Engelli Halter, Engelli Tekvando, Engelli Masa Tenisi, Engelli Judo ile birlikte Engelli Atletizm ve Engelli Yüzme branşlarında da faaliyetlerimize başlıyoruz. Bu açtığımız Engelli branşlarıyla birlikte engelli vatandaşlarımız yedi ayrı spor dalında ücretsiz olarak Belediyemizin sportif imkanlarından yararlanabilecek” dedi.

16 Ocak 2016 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR