Şemsettin Ceyhan: “Birçoğumuzun kırkı okunmuştu”

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Bizim bugün Ömer Halisdemir’ler olmasa, Derinceli Gazimiz Halil İbrahim gibilerimiz olmasa birçoğumuzun kırkı okunm...

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Bizim bugün Ömer Halisdemir’ler olmasa, Derinceli Gazimiz Halil İbrahim gibilerimiz olmasa birçoğumuzun kırkı okunmuştu. Bu girişim gerçekleşmiş olsaydı birilerinin bu ülkeyi nasıl böldüğünü görecektik” dedi

Toplantıya İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Milletvekilleri İlyas Şeker, Sami Çakır, Zeki Aygün, Mehmet Akif Yılmaz, Radiye Sezer Katırcıoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

 

BEDİR’DEN BUGÜNE KADAR

Toplantıların açılış konuşmasında AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Bu akşam toplantımızı 2 ay aradan sonra birim başkanlarımızla bir araya gelerek bir değerlendirme yapma adına gerçekleştiriyoruz. Tüm yapılmış olan saldırılarda Bedir’den bugüne kadar ne kadar şehit varsa her birine Allah’tan rahmet diliyorum. Türkiye zor zamanlardan geçiyor. Bedir’den Haçlı Savaşlarına, Selçuklu, Osmanlı’ya kadar süreçleri tek tek sayarsak olanları biraz daha anlayabiliriz” dedi.

 

ice22-115.jpg

 

“İTİBAR EROZYONU”

17-25 Aralık operasyonlarında itibar erozyonu yapıldığını belirten Ceyhan, “2013 Mayıs’ında bütün göstergelerin, iz yolundayken üç beş ağaç mücadelesi ile başladığı söylenen olaylar yaşandı. Bu olaylar yaşanırken birileri çıkıp büyük tesislerin yapılacağını ifade etti. Bu üç yılda başka devletlerin 30 yılda göreceği sorunları biz gördük. Gezi Parkı denilen o süreci bir araya gelerek boşa düşürmüş olduk. Bir grup terörist işini yapamamış oldu. Bu sefer ihale FETÖ’ye kaldı. Dediler ki Ey FETÖ bunlar beceremedi. Bunun ardından 17-25 Aralık operasyonlarını yaptılar. İtibar erozyonu ortaya koydular. Fakat birçok insan sebepsiz yere iftiraya maruz kaldı” açıklamasında bulundu.

 

“1 KASIMDA HATALARIMIZDAN DERS ALDIK”

Türkiye’ye yönelik gerçekleştirilen operasyonları anlatan Ceyhan “Artık savaş saflar noktasında neticelenmişti 7 Haziran’da birilerinin eline saz verdiler. Ve bizlerinde bir takım hatalarımız vardı. Milletimizin verdiği dersi aldık. Tekrar mücadelemiz başladı. 1 Kasım seçimlerimde hatalarımızdan ders alan bizler bütün ekonomik koşulları yerine getirerek Kocaeli’ de yüzde 56 buçuk oranında oy aldık. Yine tek başına iktidar olmuştuk. Dedik ki büyük ve yeni Türkiye’nin önünde bir engel kalmadı. Ama bir söz var: Su uyur düşman uyumaz. Düşman her gece her gün Türkiyemize saldırıdan vazgeçmedi” ifadelerini kullandı.

 

“15 TEMMUZ ÖNCESİ ÖNEMLİ ADIMLAR ATILMIŞTI”

Ama ne kadar saldırı yaptılarsa ciğerlerimiz yansa da milletimizin mayası daha da sertleşti diyen İl Başkanı Ceyhan “Bu işin böyle bitmeyeceğine ve son darbeyi vurmak için FETÖ’yü seçtiler.  15 Temmuz’un birkaç gün öncesinde önemli adımlar atıldı. Bir tanesi İsraille olan barış sürecine girilmesidir. Yetmedi Rusya arasındaki buzlar da erimeye başlamıştı ki darbe girişimi yaşandı. O gece hepimizin aklından bir terör saldırısına yönelik bir tedbir alınıyor. Derken telefonlarımız çalmaya başladı ve darbe ihtimali gündeme geldi. Geçmişte de ciddi darbeler görmüştük toplum olarak. İl başkanı olarak bir hareket etmemiz gerekiyordu.  Bizde genel merkeze ulaşmaya çalıştık ama ulaşamadık” dedi.

 

“27 GÜN BOYUNCA DEMOKRASİ NÖBETİ TUTTUK”

O akşam her bir arkadaşım neyi var neyi yoksa ortaya koyarak mücadele etmişti diyen İl Başkanı Ceyhan “Parti önünde toplandık. Dedik ki bir şey olacaksa burada olsun. Kısa sürede bir anda herkes savunmasını hazırlamıştı. 20-30 bin insan başka partilerden insanlarda vardı aralarında toplanmışlardı. O cesaretle yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Bu birlik ve beraberlikle darbe yapmayı aklından geçiren birçok kişinin cesaretini kırdı. Önce rabbimizin izniyle ve milletimizin ferasetiyle bu darbeyi püskürttük. Herkes Recep Tayyip Erdoğan’ı soruyordu. Ne zaman Cumhurbaşkanımız talimatını verdi o günden sonra 27 gün boyunca demokrasi nöbetlerimizi tuttuk” açıklamasında bulundu.

 

ice11-253.jpg

 

“BİRÇOĞUMUZUN KIRKI ÇOKTAN OKUNMUŞTU”

Bu darbe girişimi FETÖ’nün köpeklerinin bu millete saldırısıydı diyen İl Başkanı Ceyhan, “Biz bugün Ömer Halisdemir’ler olmasa, Derinceli Gazimiz Halil İbrahim gibiler olmasa birçoğumuzun kırkı okunmuştu. Bu girişim gerçekleşmiş olsaydı birilerinin bu ülkeyi nasıl böldüğünü görecektik. Rabbim bir daha böyle bir darbe girişimini bizlere yaşatmasın. Bugün Cizre’de hafriyat kamyonlarına bomba yükleyerek saldırıyorlar. Canımız yanıyor ama her can gittiğinde milletimizin mayası daha da sertleşiyor. Suriye’de de başarmak istediğimizi İnşallah başaracağız. Bugün Dünya’nın en büyük köprüsü açıldı. Hem de 3 yıldır bunca sıkıntıya yapıyoruz. Biz zalime karşı kesinlikle korkulacak bir toplumuz. Uyanış başladı o yüzden bu kadar rahatsız oluyorlar. Türkiye güçlü Türkiye olma yolunda liderlik görevini yerine getirecek” ifadelerini kullandı.

 

“KOCAELİ’DE 1765 DEVLET GÖREVLİSİ AÇIĞA ALINDI”

FETÖ ile mücadelenin devam ettiğini vurgulayan Ceyhan, “FETÖ mücadelemizi belediyelerde, valilikte, kamuda elimizden geldiğince yapıyoruz. 2014’ün ardından Kocaeli teşkilatları kendi içinde arınmayı yapmış bir teşkilat. Bir tahkikat yine de yaptık. Zaten paralel bizim yaptığımız işlere pek odaklanmıyordu. Onlar daha çok TÜBİTAK’ta insanları dinliyor, polis teşkilatlarına sızmayı amaçlıyordu. Belediyelerde 130’un üzerinde açığa alınanlar var. 9 kişi de görevine iade edildi. Şu anda Belediye çalışanlarında 94 tane gözaltı bulunuyor. Toplam 1765 tane devlet görevlisi açığa alındı. Asker, polis, belediye çalışanı bunlar. Açığa almak işten çıkarmak değildir tahkikat yapmak demektir. Açığa alınmak FETÖ olunduğunun kanıtı değildir. 311 tane devlet kurumlarında tutuklu personel var. Biz bunları adalet noktasında yapıyoruz. Bu rakipti paralel damgası vuralım gibi bir anlayışımız yoktur. Bu mücadeleyi devamlı bir şekilde yapacağız” açıklamasında bulundu.

 

BİZ DOĞRU YOLDAYIZ

AKP Milletvekili Zeki Aygün ise “Yüz yıl önce dedelerimizden aldığımız ülkemizi bugün güçlü bir ülkeye çevirmişiz. İMF borcumuzu sıfırlayıp, büyük projelere imza atan bu kadro ve bu lider hedef alınmayacak da kim alınacak. Savaşlar artık ekonomik. Çünkü böyle olmasa gezi olayı olmazdı. Geçmişte dünyayı şekillendirenler bugün taşeronlar aracılığıyla bize saldırıyor. Ülke içerisinde olaylar çıkarıyorlar. Bu FETÖ’yü biz hukuk kuralları içerisinde 30 yılda zor temizlerdik. Biz doğru yoldayız. Suriye’ye girdik. Kırmızı çizgimiz dedik dinlemediler. Şehirleri de temizledik. Bunlar da bitecek. Çünkü bu haince saldırılar bunların bitişini gösteriyor” dedi.

Serkan BORLAK 

27 Ağustos 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR