Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak:

AKP; milletin temsilcisi değil ABD’nin emir eri, uşağıdırBayramlaşmak için ilimize gelen SP lideri Mustafa Kamalak AKP’yi ABD ve Avrupa’nın uşağı olar...

BÜYÜT

AKP; milletin temsilcisi değil ABD’nin emir eri, uşağıdır
Bayramlaşmak için ilimize gelen SP lideri Mustafa Kamalak AKP’yi ABD ve Avrupa’nın uşağı olarak niteleyerek “ABD ile Avrupa izniyle iktidara gelenler milletin temsilcisi değil onların emir eri, uşağıdır” dedi

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, SP İl Teşkilatı ile Mevlana Kültür Merkezi'nde bir araya geldi. Bayan üyelerin yok denecek kadar az olduğu geleneksel bayramlaşma programına Kamalak'ın yanı sıra SP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez ve Birol Aydın, GİK üyesi Sinan Ejderoğlu, İl Başkanı Ahmet Kul, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı bayramlaşma töreninde ilk konuşmayı İzmit İlçe Başkanı Yusuf Saka yaptı.

KENDİNİ ASAN İŞLETMECİ
Milli görüşün temelinin sağlam olduğunu ve bu yüzden yıkılamayacağını söyleyen Saka; “Ben inşaat mühendisiyim o yüzden iyi bilirim. Bizim temelimiz rayda temel, bizim temelimiz depremde yıkılmaz. Milli görüşün temeli sağlamdır” dedi. Saka’dan sonra GİK (Genel İdare Kurulu) üyesi, il başkanı Ahmet Kul söz aldı. Ülkemizdeki yozlaşmadan söz eden Kul şöyle konuştu; “Uyuşturucu kullanma yaşı iyice düştü. Boşanmalar hat safhada. Yeni bir dükkan açan işletmeci borç listesi bırakarak kendini asıyor.

NE DEDİYSEK HAKLI ÇIKTIK
Biz 40 yıl önce yola çıktık ve ne dediysek haklı çıktık. Her şeyin başı ahlak. Bir kez daha haklı çıktık. Ahlak için İslam birliği şart. Tüm İslam aleminin huzuru için milli görüş yeter.” Kul’un konuşmasının ardından Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın kürsüye geldi. Oldukça coşkulu bir konuşma yapan Aydın konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Ülkemizde işsizlik aldı başını gidiyor. İnsanlar aç bırakılıyor. Büyük bir göç sorunu var. Kocaeli her yıl 70 bin göç alıyor. İnsanlar zor yaşam koşullarına borca esir ediliyor.

HÜKÜMET MİLLİ GÖRÜŞÜ KAYBETMİŞTİR
Türkiye’nin tek çözümü milli görüştür. AKP, MHP, CHP bunların hepsi tırı vırıdır. Ülke manen ve madden çökertilmektedir.” Aydın’ın coşkulu konuşmasıyla oldukça hareket kazanan bayramlaşma merasiminde son olarak kürsüye SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak geldi. AKP’yi ABD ve Avrupa’nın uşağı olarak niteleyen Kamalak, “Hayatta en kötü olay insanın amacından sapmasıdır. Bugün hükümet bazı insanların itibar ettiği makam ve mevkilere ulaşmıştır ama milli görüşü kaybetmiştir” dedi.

AKP, GÜL GİBİ KURUYACAKTIR
İslam birliğinin mutlaka kurulacağını belirten Kamalak, SP'lilerin kendilerini bu amaç için bir nefer olarak görmesi gerektiğini vurguladı. Kamalak, “SP içinde İslam kardeşliğine inanmayan ve bazı ilçe başkanlarımız gibi oyunu başka partiye verenler varsa yolumuzu tıkamasınlar” dedi. Ayrıca Kamalak, “AKP aynı bağın gülüyüz diyor ama şunu bilmeli ki gül kurur, bağı kalır, tıpkı SP gibi. ANAP nasıl evrensel mesaj içermediği için yok olup gittiyse AKP de yok olup gidecektir ” şeklinde konuştu.

İSRAİLOĞULLARI VE ZAFER
Saadet Partisi’nden ayrılan, şimdinin AKP yöneticileri eskinin milli görüş neferleri ile ilgili de konuşan Kamalak Bakara Suresi’nde anlatılan İsrailoğulları savaşını örnek vererek; “İsrailoğulları cihad ederken yola çıktıkları arkadaşlarının çoğu gidip azı kalmıştır. Ancak zafer İsrailoğulları’nın olmuştur. Bizimde yol arkadaşlarımız bizi terk etmiş olabilir ancak bilin ki zafer bizim olacaktır. Bizi terk edenler şimdi mükafatlarını almışlar dünya malına kanmışlardır ancak aslolan hak yoludur” dedi. Kamalak’ın konuşmasının ardından bayramlaşma töreni sona erdi.

09 Kasım 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR