DP’den ayrılanlar törenle AKP geçti

DP’den AKP’ye geçen 550 kişi önceki akşam törenle AKP’ye geçti. Törende konuşan Bakan Nihat Ergün, “Rahmetli Menderes ve rahmetli Özal'ın millete yakı...

BÜYÜT

DP’den AKP’ye geçen 550 kişi önceki akşam törenle AKP’ye geçti. Törende konuşan Bakan Nihat Ergün, “Rahmetli Menderes ve rahmetli Özal'ın millete yakınlığı ve millet sevdası Tayyip Erdoğan'la beraber partimizde yaşıyor. Onun için buradaki katılım Türkiye'ye örnek olsun” dedi.

Demokrat Parti’nin (DP) Bağımsız Türkiye Partisi ile ittifak yapmasından rahatsız olan DP’liler istifa ederek AKP’ye geçti. DP’den AKP’ye geçen 550 kişi için önceki akşam Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle AKP saflarına katıldı. Programın açılış konuşmasını AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz yaparken ardından DP’nin önde gelen isimleri neden AKP’ye geçtiklerini açıkladı.

BABAM DP DELEGELİĞİ YAPTI
Törende konuşan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, babasının da Demokrat Parti delegeliği yaptığını, birçok kişinin kökenin de Demokrat Parti anlayışı bulunduğunu ifade ederek, Demokrat Parti’de, Doğru Yol Partisi’nde görev yapmış isimler şimdi partimizde bakan, milletvekili, belediye başkanı, belediye meclis üyesi kimisi de yöneticidir. Niye ruh ve anlayış buradadır” dedi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLSUN
Bakan Ergün, “Rahmetli Menderes ve rahmetli Özal'ın millete yakınlığı ve millet sevdası Tayyip Erdoğan'la beraber partimizde yaşıyor. Onun için buradaki katılım Türkiye'ye örnek olsun. Gerçek demokratlar ve demokrasiye sahip çıkanlara millet iradesine sahip çıkanlara örnek olsun. Türkiye'de böyle düşünenlerin her zaman partimizde yeri vardır.diyerek DP’den AKP’yi geçenleri kutladı.

DP’DEN AKP’YE GEÇEN BAZILARININ İSİMLERİ
DP eski İl Başkanı Ercüment Şahin,
İzmit İlçe eski Başkanı Yaşar Keskin,
Büyükşehir Belediyesi eski Başkan Adayı Zafer Arda,
İzmit Belediyesi eski Başkan Adayı Tezer Tuğcu,
Halit Yoldaş
Erkan Yılmaz
Nasır Erdem
Hakan Uzun
Yüksel Özbey
Muavfak Yıldırım
Mücellet Peçenek
Gökhan Altıntaş
Salih İstanbul
Mustafa Yeşil
Ahmet Taşer
Emel Oruç
Agim Deşat
Bülent Tan
Aydın Çelik
Nadire Ecer
Birol Hoşgör
Sedat Ağırkaya
Hayrettin Şentürk
Cemil Tura
Yaşar Kahya
Mustafa Kılıç
Nihat Yücekal

12 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR