Valilik CHP’lileri limana almak istemedi

CHP Büyükşehir adayı Tahsin Tarhan ve beraberindekiler Derince Liman-İş sendikasını ziyaret etmek için Derince limanına gitti. Ancak güvenlik amiri v...

CHP Büyükşehir adayı Tahsin Tarhan ve beraberindekiler Derince Liman-İş sendikasını ziyaret etmek için Derince limanına gitti. Ancak güvenlik amiri vali yardımcısı ve liman sorumlusu olan Abdullah Etil’i arayarak durumu bildirdi. Etil, siyasi propaganda yapılmasının doğru olmadığını söyledi. Tahsin Tarhan, CHP’liler ve gazeteciler uzun süre kapıda kaldı. Olaya tepki gösteren CHP'liler ve gazeteciler uzun bir bekleyişten sonra Liman-İş Sendika Başkanı Bülent Aykurt kapıya geldikten sonra içeri girilebildi.

SİYASİLERE İZİN YOKMUŞ!

Tarhan, ısrarla ziyaret etmek için diretince liman yetkilileri Kocaeli Valiliği ile irtibata geçti. Vali Yardımcısı Abdullah Etil, siyasi propagandalar ve liman işçileri arasında siyasi ayrım yapılmasını önlemek amacıyla limana siyasetçilerin alınamayacağını söyledi.

“İLK DEFA BÖYLE BİRŞEY OLDU!”

Tarhan ve beraberindekiler kapıdan alıp yemekhaneye götüren Liman-İş Sendika Başkanı Bülent Aykurt başlarına ilk defa bir şeyin geldiğini ve öncesinde MHP Derince Belediye Başkan adayı Halit Altuntaş’ın, sendikayı ziyaret ettiği, işçilerle yemek yediği ve siyasi konuşma yaptığı öğrenildi. Aykurt, “Vali Yardımcısı Abdullah Aykurt siyasi propaganda ve konuşma yapılmaması gerektiğini söyledi. Fakat burayı daha önceden birçok siyasi gelip ziyaret etti ve konuşma yaptı. İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyoruz” şeklinde konuştu.

heo_6841.jpg

05 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR