Karatepe Köyü’nde karne heyecanı

İlimizin en başarılı okullarından biri olan Kartepe ilçesi Karatepe Köyü Karatepe İlk ve Orta Okulu öğrencileri karne heyecanı yaşandı. İlimizde 352...

İlimizin en başarılı okullarından biri olan Kartepe ilçesi Karatepe Köyü Karatepe İlk ve Orta Okulu öğrencileri karne heyecanı yaşandı. İlimizde 352 bin 838 öğrencinin karne olduğu bugünde en yoğun katılım Karatepe İlk ve Orta Okulu’nda yaşandı. 120 öğrencinin karne aldığı okuldaki karne törenine Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Karatepe Köyü Muhtarı Kerim Kaygın, Karatepe İlk ve Ortaokul Müdürü Sadık İskender, protokol üyeleri ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

 

ice11-073.jpg

 

KARATEPE OKULU BÜYÜK BAŞARIYA İMZA ATTI

Karne töreninde konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Bugün burada sizlerle olmamızın büyük bir anlamı var. Büyük bir başarının büyük bir emeğin teşekkür etme anlamına var. TEOG sınavında Kocaeli’de birinci olan okulumuza katkı veren herkese teşekkür ediyoruz. Ortaya çıkıyor ki inandığınızda çalıştığınızda başarı geliyor. Bu okul müdürüyle öğretmeniyle, velisiyle, muhtarıyla, belediyesiyle kaymakamıyla büyük başarıya imza attı. Bunun kalıcı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

EĞİTİM TOPLUMU DEĞİŞTİRİR

Eğitimdeki hedeflerden bahseden Güzeloğlu, “Biz diyoruz ki herşeyimiz en büyük hedefimiz eğitim ve eğitimdeki başarı hedefleridir. Eğitim ki bir insanı değiştirir, bir toplumu değiştirir. Bu bir seferberlik  bir hizmet ve gönül seferberliğidir. Bir kişi değişirse dünya değişir. Her okulda Kocaeli’mize her ortamda bunu paylaşıyor ve elde etmek için çabalıyoruz. Bu başarının sahibi bu okulda sizlerle birlikte olmak benide çok mutlu etti” dedi.

 

TEOG TÜRKİYE BİRİNCİSİ KARATEPE KÖYÜ’NDEN

Son olarak TEOG sınavında 120 soruyu doğru yaparak Türkiye birincisi olan Halenur Soğuk Pınar’ı tebrik eden Güzeloğlu, “TEOG sınavında tüm soruları doğru yapan Türkiye birincisi olan kızımız Halenur Soğupınar’ı tebrik ediyorum. 120 soruyu doğru cevaplayan ve örnek öğrenci olarak kendisini öğretmenini, ailesini hepinizi tebrik ediyorum. Böylesi öğrencilerimizle hem ülkemiz hem ilimiz hedefine kararlı gidiyor.  Başarının sahibi öğrencimizi, okulumuzu ve köyümüzü kutluyorum”diye konuştu.

Ahmet HAZER

17 Haziran 2016 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR