DOMİF’12 HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR…

Kısa adı DOMİF olan Doğu Marmara İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı, 24 Mayıs'ta kapılarını açıyor. Fuara katılan firmalar Sekapark Otel'de düzenlenen...

BÜYÜT

Kısa adı DOMİF olan Doğu Marmara İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı, 24 Mayıs'ta kapılarını açıyor. Fuara katılan firmalar Sekapark Otel'de düzenlenen tanışma toplantısında bir araya geldi. 26 Mayıs akşamına kadar açık kalacak DOMİF'12'nin tanışma toplantısında katılımcı firmaların temsilcileri ağırlandı. Bununla birlikte, Fuar Düzenleme Kurulu toplantı sonrasında yemekte bir araya gelerek hazırlıklardaki son durumu değerlendirdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek fuarda toplam 236 stant kurulacak. Fuar ortaklarından biri olan MARKA geçen yıl olduğu gibi bu yıl da açacağı özel stantta bölgedeki girişimcilere ve iş arayanlara yol göstermeye devam edecek.
187 Firmaya Çıktı
Bölgesel olarak ikincisi, ulusal olarak 12'ncisi düzenlenen DOMİF 12; Kocaeli, Sakarya, Yalova, Düzce ve Bolu illeri ortaklığında yapılıyor. Kocaeli Valiliği, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri, Büyükşehir Belediyesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ,KOÜ, Kocaeli Ticaret Odası, Kocaeli Sanayi Odası vortaklığında düzenlenen DOMİF 12, 24 Mayıs'ta saat 13.00'te açılacak. Geçen yıl 152 firmanın katıldığı ve 28 bin kişinin ziyaret ettiği fuarda bu yıl 187 firma yer alıyor.

Hedef 40 Bin Ziyaretçi
DOMİF 12'ye bu yıl 40 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. Firmaların tanışma toplantısında fuar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantıda konuşma yapan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Öztekin Kaşukçi, daha önce Kocaeli İstihdam Fuarı olarak organize edilen organizasyonun büyütülerek geçen yıl DOMİF 11 olduğunu ve şimdi de DOMİF 12 olarak gerçekleştirileceğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Da Gelmesi Bekleniyor
Kocaeli İl müdürü Öztekin Kaşukçi, DOMİF 12'nin açılışına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve birkaç bakanın katılma ihtimalinin yüksek olduğunu ve görüşmelerin sürdüğünü söyledi. Kaşukçi'nin ardından Dr. Resul Kurt ve serbest muhasebeci mali müşavir Hafız Coşkun firma yetkililerine işveren teşvikleri ve Türk Ticaret Kanunu'nda yapılan değişiklikler konulu bir seminer verdi.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan AYAN, “bu yıl “girişimcilik” ana teması ile yapılan ve Türkiye’nin ilk ve tek doğu Marmara bölgesel insan kaynakları ve istihdam fuarı’nın Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova’da girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine önemli katkı sağlayacağını, genç ve kadın girişimciler tarafından özel seminerler ve eğitimlerde verilecek. Girişimcilik eğitim ve seminerlerine hızla devam ediyoruz. Yeni girişimcilerimize her geçen gün sürdürülebilir kalkınmada önemli pay sahibi oluyor. Girişimcilik eğitimlerimize bekliyoruz. Fuar ve girişimcilik eğitimlerimiz hakkında www.marka.org.tr internet sitemizden bilgi alabilirsiniz. Girişim yapmaya davet ediyoruz.”dedi.

18 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR