Kocaeli Valiliği, yılbaşında bu tedbirleri uygulayacak

Yerel yönetimler desteği ile hazırlanan program kapsamında vatandaşların huzurlu bir yılbaşı geçirmeleri için gerekli tüm önlemler alındı.   Kocaeli...

Yerel yönetimler desteği ile hazırlanan program kapsamında vatandaşların huzurlu bir yılbaşı geçirmeleri için gerekli tüm önlemler alındı.

 

Kocaeli Valiliği tarafından, ilimizde yapılacak olan yılbaşı etkinliklerinin sağlıklı ve güvenli bir ortamda gerçekleşmesi için bazı güvenlik önlemi alındı. Buna göre güvenliğin sağlanması, kamu hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi ve vatandaşlarımızın istek ve şikayetlerinin zamanında değerlendirilmesi bakımından belirlenen ekiplerin yılbaşı gecesi görevde olacakları bildirildi.

 

Buna göre; vatandaşların yoğun olarak bulunduğu meydanlarda, alışveriş merkezlerinde, kutlama ve eğlence mekânlarında, otogar, istasyon, liman ve şehir içi otobüs duraklarında en üst düzeyde güvenlik tedbirleri alınacak. Ayrıca yaya ve motorlu devriyeler ile şehir içi yollar, karayolları üzerinde görev yapacak trafik ekipleri ve timlerinin sayısı artırılarak, devriye ve nöbet hizmetleri uygulanacak.

 

YOLLARA EKSTRA KONTROL

Öte yandan yılbaşı gecesi, umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde taşkınlık yaparak vatandaşların huzurunu bozacak davranışların önlenmesi amacıyla yapılan denetimler sıklaştırılacak. Olası kazaların yaşanabileceği bölgelerde ise, seyir halinde ve ihbarlı trafik kontrolleri artırılacak.

 

ULAŞIM SORUNSUZ İŞLEYECEK

Gıda üreten iş yerleri ile satışını yapan mekanlara yönelik kontroller sıklaştırılacak. Belediyelerce toplu taşıma araçlarının seferlerinde sürekliliğin sağlanacak, itfaiye, su, kanalizasyon ve doğalgaz arıza ekipleri hazır halde bulundurulacak. Ayrıca 112 Acil İstasyon ekipleri kent halkının uğrayabileceği sorunlara müdahale için hazır bulundurulacak.

 

EKİPLER İŞ BAŞINDA

Olası sağlık sorunlarına karşı da hastane ve sağlık kuruluşlarında nöbetçi personel bulundurulacak. Elektrik arızaları için SEDAŞ, telefon arızalarına karşı da İl Telekom Müdürlüğü ekipleri hazır olacak. Sıvılaştırılmış petrol gazı tüpleri Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile belediyeler tarafından kontrol edilecek. Yılbaşında meydana gelebilecek sel, su baskını, fırtına, yangın gibi doğal afetlere anında müdahale için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile ilgili ekip ve teçhizat hazır bulundurulacak.

 

VALİLİK ŞİKAYET VE TALEP HAT NUMARALARI

Valilik Nöbetçi Memurluğu: 322 33 53

Emniyet Nöbetçi Müdürlüğü: 315 73 99

Bölge Trafik: 229 57 82

Polis İmdat: 155

Jandarma İmdat: 156

Belediye Zabıta: 153 – 321 34 04

Yangın İhbar: 110

Trafik Şube Müdürlüğü: 321 13 53

Alo Trafik: 154

Su Arıza: 185

Elektrik Arıza: 186

Alo Maliye: 189

Sıhhi İmdat: 112

Alo Gıda: 174

Kocaeli Devlet Hastanesi: 309 20 00

Seka Devlet Hastanesi: 322 34 60

29 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR