Koç, Başbakan’ı Yeniköy’e davet etti

        Başbakan Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada, 3 Mart’ta Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ve Ali Koç ile yaptığı görüşmede tek gün...

 

 

 

 

Başbakan Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada, 3 Mart’ta Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ve Ali Koç ile yaptığı görüşmede tek gündem maddelerinin Yeniköy fabrikası olduğunu, başka bir konunun gündeme gelmediğini söyledi.

 

600 MİLYON DOLAR

Randevu talebinin Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı da olan Ali Koç’tan geldiğini belirten Erdoğan, “Biz talep Ali Bey’den gelince konunun Fenerbahçe ile ilgili olduğunu düşündük. Tabi burada Mustafa Bey ile ilgili konuda olunca ben ikisiyle de görüştüm. Sadece yapacakları yatırımlar konusunda konuşmalar yaptık. Ağırlıklı olarak Kocaeli Yeniköy’deki yatırımlarını konuştuk. Oraya yaklaşık 600 milyon dolarlık bir yatırımları var” dedi. Erdoğan, açılışa katılması ile ilgili davete olumlu yaklaştığını söyledi.

 

COURIER ÜRETİLECEK

Başbakan Erdoğan’ın söz ettiği Yeniköy Fabrikası, Ford’un Koç Holding ile ortak Türkiye’de kuracağı üçüncü fabrika olacak. 205 milyon Euro yatırımla Mart 2012’de temelleri atılan fabrikada, tamamı Türk mühendisler tarafından geliştirilen Ford’un yeni hafif ticari aracı Courier üretilecek. Yaklaşık 200 milyon Euro yatırımla geliştirilen Courier’in dünyadaki tek üretim merkezi bu fabrika olacak. Öte yandan yapılacak olan açılışa Ford Başkanı Bill Ford’un da katılacağı belirtiliyor.

08 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR