Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri sahiplerini buldu

KSO tarafından düzenlenen 17. Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri önceki akşam Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde düzenlenen törenle...

BÜYÜT

KSO tarafından düzenlenen 17. Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri önceki akşam Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Ford Otosan İnönü Fabrikası, en çevreci fabrika seçildi.

Kocaeli Sanayi Odası (KSO), 1995’ten beri çevreci sanayi kuruluşlarının ödüllendirilmesi adına organizasyon düzenliyor. Bu yıl 17.’si düzenlenen Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri’ne 13 firma katıldı. Büyük işletme kategorisinde Ford Otomotiv İnönü Fabrikası birinci seçilerek en çevreci firma oldu. Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde düzenlenen törene Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, eşi Emine Bayraktar, Vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, AKP Milletvekilleri Zeki Aygün, İlyas Şeker, CHP Milletvekilleri Haydar Akar, Mehmet Hilal Kaplan ve yarışmaya katılan firmaların yetkilileri katıldı.

DOĞALGAZ ÖNEMLİ
Programın açılış konuşmasını yapan Zeytinoğlu, “Kentimiz ticarete önemli katkı vermektedir. İstanbul’dan sonra en fazla vergi veren il durumundayız. Kişi başına vergi ödenmesinde birinci sıradayız. Dilovası’nda çevre kirliliği yaşanmaktadır. Bunun için doğalgaz kullanımının teşvik edilmesi gerekiyor. Sanayinin bilinçsiz gelişmesi çevre kirliliğini beraberinde getirdi. Bununla birlikte son yıllarda yapılan yatırımlarla tesislere gereken önlemler alınmıştır” dedi.

YAŞANABİLİR KENT
Karaosmanoğlu, “Kocaeli sanayi kenti olmasından dolayı kirlenme yaşanmıştır. Son yıllarda çevre konusunda gereken önlemler alındı. Burada sanayi ve iş adamlarımız tebrik ediyorum. Sadece cezalandırmak değil, birlikte bilinçli bir şekilde en kaliteli şekilde üretim yapılmalıdır. Kocaeli kenti havası, suyuyla, ormanlarıyla yaşanabilir bir kent olma yolunda ilerliyor. Bu başarı herkesin başarısıdır. Bu ödülleri önemsiyoruz” açıklamasında bulundu.

TEŞVİK AÇISINDAN
Bakan Bayraktar ise Şahabettin Bilgisu'ya çok teşekkür ettiğini ifade etti. Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri’nin sanayicilerin çevre konusunda teşvik edilmesi bakımından çok önemli olduğunu belirten Bakan Bayraktar, çevre ödüllerinin halkı yönlendirmesi gerektiğini ifade etti. Bakan Bayraktar, “Türkiye'deki güzellikler Avrupa'da ve Amerika'da yok. Ailenin yapısını koruyarak, kalkınan ve güzelleşen başka bir ülke yok. Burada ürettiği araç Amerika'nın ticari aracı olarak kabul edildi” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından fabrikalara ödülleri verildi. Bakan Bayraktar, Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Menkü'ye ödülünü takdim etti.

BÜYÜK İŞLETME KATEGORİSİ
Çevre Ödülü: Ford Otomotiv A.Ş. İnönü Fabrikası
Teşvik Ödülü: Federal Mogul Piston Segman ve Gömlek Üretim Tesisleri A. Ş
Teşvik Ödülü: Aromsa Besin Aroma Katki ve Katkı Maddeleri San. ve Tic. A. Ş

KOBİ KATEGORİSİ
Teşvik Ödülü: Solventaş Teknik Depolama A. Ş,

23 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR