Dereli Ailesi okul yapmaya devam ediyor

M. Sinan Dereli, Kocaeli ve Sakarya’da iki ayrı okul kompleksi inşaatı için 16 milyon lirayı eğitim için harcayacakOkul, İzmit’te eski hapishanenin ya...

BÜYÜT

M. Sinan Dereli, Kocaeli ve Sakarya’da iki ayrı okul kompleksi inşaatı için 16 milyon lirayı eğitim için harcayacak

Okul, İzmit’te eski hapishanenin yanında yer alan 11 bin 500 metrekarelik arazi üzerine inşa edilecek ve 8 bin 200 metrekarelik bir binası olacak. 648 öğrenci kapasiteli okul, 27 derslik, fen laboratuvarları, müzik ve resim derslikleri, kütüphane, 230 kişilik konferans salonu, jimnastik salonu, 300 kişilik yemekhane, kafeterya ve açık spor sahalarına sahip olacak.

EĞİTİME 30 MİLYON YATIRIM
Konuyla ilgili olarak bir konuşma yapan Sinan Dereli, “Sanayinin yanında eğitime de destek vermeye devam ediyoruz. Her iki okulun dersliklerine 2013 yılı sonuna kadar BT araçları yerleştirilecek. Okul derslikleri BT destekli öğretimin gerçekleştirilmesini amaçlayan Fatih Projesi’ne uygun akıllı tahta sistemleri ile donatılacak. Bizim talebimiz cezaevinin orada bir okul yapmak, bu okulun adının ise M. Sinan Dereli Anadolu Meslek Lisesi olmasını hedefliyoruz. Bu proje ile birlikte eğitime toplamda 30 milyon TL katkıda bulunmuş olacağız” dedi.

ÇELİK KONSTRÜKSİYON BİNA GEBZE’DE KARAKOL OLACAK
M. Sinan Dereli’nin inşaatını üstlendiği arazi içinde kalan ve kaldırılması gerçekleşen çelik konstrüksiyon binanın iskeleti sökülerek Gebze’ye taşınmaya hazırlanılıyor. Bu bina Gebze’de uygun bir alanda tekrar bir araya getirilip montajı tamamlandıktan sonra Jandarma Karakolu olarak hizmet vermeye devam edecek.

15 Kasım 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR