Parkomat yakında kalkıyor

        Büyükşehir Belediyesi’nin mayıs ayı meclis toplantısı dün Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde İbrahim Karaosmanoğlu başkanlığında gerçekleştirildi...

 

 

 

 

Büyükşehir Belediyesi’nin mayıs ayı meclis toplantısı dün Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde İbrahim Karaosmanoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Soma şehitleri için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mecliste konuşan Başkan Karaosmanoğlu, hayatını kaybeden maden işçilerine rahmet diledi ve siyasi partilerin bu olay karşısındaki tutumlarının doğru ve güzel olduğunu dile getirdi.

 

ÜYELER SEÇİLDİ

Toplam 171 gündem maddesinden oluşan meclis, geçen ayın tutanak özetinin okunması ile devam etti. Türkiye Belediyeler Birliği’ne Hüseyin Ayaz, Ali Toltar, İsmail Yıldırım, Ünal Köken, Mustafa Öztürk, Zafer Arat, Selahattin Altınkaya, Mevlüt Demir, Nihat Değer, Vahit Eryılmaz, Zekeriya Özak üye olarak seçildi. Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı Gayrimenkul Satış Komisyonu’na ise üye olarak Murat Kılıç seçildi. Gündemin 22'nci maddesinde yer alan ulaşım komisyonunun 65 yaş üzeri ücretsiz seyahat kartları kullanımı ile ilgili madde oy birliğiyle kabul edildi.

 

PARKOMAT ÖZEL

SEKTÖRDEN ALINACAK

Gündemin ilk 21 maddesi oy birliğiyle kabul edilirken Gebze ve Kanıra ilçelerindeki parkomat ve açık otoparkların Belde AŞ'ye tahsisi maddesine ise muhalefet şerhi konuldu. Parkomat konusunda bazı sıkıntıların olduğunu belirten İbrahim Karaosmanoğlu, “Kandıra'da ihtiyaç var. Mutlaka organizasyon yapılmalı. Bu parkomat konusunu artık özel sektörden alacağız. Belediye olarak kendimiz yapacağız” dedi.

 

MUHALEFET ŞERH KOYDU

Bu madde oy çokluğuyla kabul edilirken Dilovası Köseler Köyü’ndeki katı atık bertaraf tesisi ile ilgili nazım imar planı değişikliği ve uygulamalı imar planıyla ilgili maddeye yine muhalefet şerh koydu. Yerin görülmesi gerektiğini belirten CHP grubuna karşı Zekeriya Özak, “ÇED süreci zaten planlamadan sonra başlayacak. Yeri görebilirsiniz” dedi. Madde oy çokluğuyla kabul edildi. Bu ayın ikinci oturumu ise 20 Mayıs Salı günü saat 15.00'te yapılacak.

15 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR