TÜYSÜZ KARDEŞLER tüm Türkiye’de aranıyor!

Sarraf Tüysüzler’in sahipleri Cemalettin Tüysüz ve Yüksel Tüysüz’ün, piyasadan topladıkları kilolarca altın ve milyonlarca lira ile kaçmalarının kentt...

Sarraf Tüysüzler’in sahipleri Cemalettin Tüysüz ve Yüksel Tüysüz’ün, piyasadan topladıkları kilolarca altın ve milyonlarca lira ile kaçmalarının kentte yarattığı panik devam ediyor. Mağdurlar, önceki gün olduğu gibi dün de, “dolandırıldıkları” iddiasıyla savcılığa ve emniyete başvurmaya devam ettiler.

 

YAKALAMA KARARI

Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı, şikâyetlerin artması üzerine, Cemalettin Tüysüz ve Yüksel Tüysüz kardeşler hakkında “arama ve yakalama” kararı çıkardı. Bu karar gereğince, adı geçen kişiler, şehrimizde bulunabilecekleri konut ve işyerlerinde arandı, ama ne onların ne de Tüysüz ailesinden diğer fertlerin izine rastlanabildi.

 

DAMADI BULUNDU

Sadece Cemalettin Tüysüz’ün damadının izine rastlandı ve emniyetçe ifadesi alındı. İsmi güvenlik nedeniyle açıklanmayan damat, kayınpederi ile bir kez görüştüğünü, kayınpederinin kendisine, “tehdit edildikleri için kaçtıklarını” söylediğini belirtti.

 

TÜM TÜRKİYE’DE ARANIYORLAR

Savcılığın “arama ve yakalama” kararı üzerine, Cemalettin Tüysüz ve Yüksel Tüysüz, tüm Türkiye’de aranmaya başlandı. Tüysüz kardeşlere ait kimlik, araç ve telefon bilgileri 81 İl’in emniyet müdürlüğüne gönderildi. Ayrıca Tüysüz ailesinin kaçtığı yönü tespit etmek için kent içi ve karayolları MOBESE kayıtlarının taranmasına başlandı. Yurt dışına kaçma ihtimali gözetilerek; kara, deniz ve hava çıkış kapılarına da “yakalama” talimatı iletildi. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, Tüysüz kardeşlerin yakalanması için “özel bir ekip” oluşturdu.

 

CUMA GÜNÜ ÖDEME

SÖZÜ VERMİŞLER

Tüysüzler’e para ve altınlarını kaptıranlar, verdikleri ifadelerde, genellikle şikâyetlerini şöyle dile getirdiler: “Altın ve paramızı bankalardan daha iyi değerlendiriyorlardı. Her ay bize vaat ettikleri nemaları, bir süre öncesine kadar düzenli olarak alıyorduk. Son zamanlarda anaparayı, verdiğimiz altınları ve nemayı alamaz olduk. İstesek de sistemden çıkamıyorduk. Bize, “27 Haziran Cuma günü gelin, altın ve paralarınızı vereceğiz” dediler, gittik kepenkleri indirilmiş dükkânla karşılaştık. Meğer kaçacakları için herkese cuma günü demişler.

Perşembe günü TV’nin

pazarlığını yapmışlar

Tüysüz kardeşlerin, ortadan kaybolmadan bir gün önce, yani 26 Haziran 2014 Perşembe günü sahip oldukları KOCAELİ TV’yi satmak için İstanbullu bir kişi ile pazarlık yaptıkları öğrenildi. Güvenilir bir kaynaktan verilen bilgiye göre, televizyonun ve içinde faaliyet gösterdiği binanın satış rakamı üzerinde anlaşmaya varıldı, ancak satın alacak kişinin “Ödemeyi ancak 1 Haziran Salı günü yapabilirim” demesi üzerine imzalar atılmadı. Televizyonun satış rakamının 5 milyon lira olduğu belirtildi.

 

KADINÇEŞME’Yİ ARAMIŞ

Cemalettin Tüysüz’ün, İzmit’i terk ettikten sonra komşusu olan Atasay Kuyumculuk’un sahibi Ramazan Kadınçeşme’yi sabit telefondan aradığı, bir süre ortalıktan kaybolacaklarını söylediği öğrenildi. Bu bilgi üzerine, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri dün Ramazan Kadınçeşme’nin ifadesine başvurdu ve sabit telefonla ilgili kayıtları inceledi.

 

ELLERİNDE SADECE KART VAR

Tüysüz kardeşlere altın ve para teslim eden binlerce kişinin elinde ise belge olarak sadece “Sarraf Tüysüzler”in kartı var. Kartın üzerinde de sadece alınan altının gramı veya paranın miktarı yazılı. Yani parayı veya altını veren kişinin ismi yok. Hamiline bir kart… Kendileriyle görüştüğümüz avukatlar, bu şekilde düzenlenmiş bir kartın hukuki değerinin olamayacağını söylüyorlar.

29 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR