Baran: Biz Körfez’in 50 yıl sonrasını hesaplıyoruz

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, 1 yıllık belediye başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında genel bilgileri kamuoyu ile paylaştı...

BÜYÜT

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, 1 yıllık belediye başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında genel bilgileri kamuoyu ile paylaştı. Tütünçiftlik Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleşen basın toplantısına Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, AKP Körfez İlçe Başkanı Osman Badem, Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, İlçe Müftüsü Hasan Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, belediyede görevli birim amirleri ile vatandaşlar katıldı.

 

KAYMAKAM, BARAN’I KUTLADI

Belediyenin çalışmalarının ana başlıklar altında sunulduğu sinevizyon gösterisinin ardından başlayan toplantıda ilk olarak konuşan Kaymakam Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediyesi’nin ilçenin geleceği adına başarılı hizmetler ürettiğini ve çalışmaların yeni dönemde devam etmesini dilediklerini dile getirdi. Kaymakam Can, ayrıca belediye başkanı İsmail Baran ile şahsında tüm çalışma ekibini de kutladı.

 

“145 BİN GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURDUK”

Daha sonra konuşmasına başlayan ve yaklaşık 40 dakika kürsüde kalan Başkan Baran, hesap verebilir bir yönetim anlayışını benimsediklerini dile getirdi. En önemli iki vaatlerinin bulunduğunun altını çizen Başkan Baran, “Biz göreve gelmeden önce 145 bin köprü yapmayı amaçlamıştık. Bunda başarılı olduğumuzu görüyorum. Her bir Körfezli vatandaşımızın gönlüne bir köprü kurduk. Ayrıca bu dönem sonunda tüm borçlarından kurtulmuş, geleceğe güvenle bakan bir Körfez Belediyesi olacak” diye konuştu.

 

EĞİTİM ÇALIŞMALARI

Baran, konuşması sırasında peyzaj çalışmaları, Hereke’deki sahil düzenlemelerini anlattıktan sonra, “Yeniyalı Mahallesi’ndeki kapalı pazar yeri son derece modern tarzda yapılıyor. Burasının üçüncü katında ise Kocaeli’nin en büyük düğün salonlarından birisi yapılacak. Alan haziranda teslim edilecek. Eğitim konusunda tüm kurumlarımızın taleplerine olumlu dönüyoruz. Körfez ilçemizde yaşayan ve 4 yıllık fakültede okuyan toplamda 2 bin 340 öğrenciye ayda 150 TL burs veriyoruz” şeklinde konuştu.

 

“SÖZÜMÜZ SENETTİR”

Sözünün senet olduğunu dile getiren İsmail Baran, “Dershaneciliği ve eğitim konusundaki çalışmaları suistimal edenler oldu. Bunlara karşı bizim mücadelemiz sürüyor. Bu kapsamda kurduğumuz e-dershane hizmetinden şu ana kadar toplam 20 bin 700 öğrencimiz faydalandı. Suistimallere daha çok çalışarak geçit vermeyeceğiz. Ayrıca İlçe müftülüğümüz için de bir site yapacağız” dedi. Yeni dönem projeleri hakkında da konuşan Başkan Baran, “Özellikle İlimtepe bölgesine yönelik büyük bir proje hamlemiz olacak” ifadesine yer verdi.

 

“İLİMTEPE’YE ÜNİVERSİTE”

Körfez ilçenin bir ilim şehri olacağını da sözlerine ekleyen Başkan Baran, “İlimtepe bölgesine bir üniversite kazandırılacak. Beykent ile başka bir vakıf üniversitesi ile görüşüyoruz. Eski belediye binamız yıkılarak yeniden düzenlenecek. İlçemize bir üniversite kazandıracağız. Hereke’ye yönelik çalışmalarımız olacak. Bölgenin tarihini canlandıracağız. Bir kız öğrenci yurdu yapılacak. Halkın taleplerini biliyoruz. Sözümüzün eriyiz. Beyannamemizden çok daha fazlasını yapacağız. Biz Körfez’imizin 5 yıl sonrasını değil, 50 yıl sonrasını planlıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

18 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR