Ellibeş, Senegal’dan döndü

3-7 Aralık 2012 tarihleri arasında SENEGAL/ Dakar’a giden Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş burada (UCLG) Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yöneti...

BÜYÜT

3-7 Aralık 2012 tarihleri arasında SENEGAL/ Dakar’a giden Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş burada (UCLG) Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Birliği Dünya Konseyi ve Afrika zirve toplantısına konsey üyesi olarak katılıp bir dizi görüşmelerde bulundu.
Zirve toplantısı dönüşünde konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Başkan Ellibeş, “Bu önemli toplantıya Dünya Konsey üyesi olduğumuz için davet edildik ve toplantıya katıldık. Burada yapılan toplantı kapsamında yerel yönetimlerin dayanışması, birlik içinde hareket edilerek bir dizi çalışmaların yapılması, organize edilmesi hususunda görüşlerimizi belirttik” dedi.
TOPPAŞ YENİDEN ADAY
Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Birliği'nin (UCLG) 2013 yılında Fas- Rabat’ta yapılacak genel kurulunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş, bu önemli göreve yani başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı. Bu karar Türkiye’miz açısından büyük önem taşımakta. 20 Kasım 2010'da UCLG (United Cities and Local Governments) Dünya Başkanlığı'na seçilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Senegal’in başkenti Dakar’da yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı’nda bu göreve yeniden aday olduğunu açıklaması takdirle karşılandı” dedi.
DÜNYA GÜNDEMİNDE
Başkan Ellibeş ayrıca, Kadir Topbaş’ın başkanlığı döneminde UCLG, BM'nin Bin yıl Kalkınma Hedefleri kapsamında Afrika başta olmak üzere dünyanın temel ihtiyaçlara erişemeyen şehirlerinin sözcülüğünü yaptı. Su ve yiyecek gibi temel sorunlarla boğuşan şehirlerin sorunları UCLG'nin çalışmalarıyla dünya gündemine taşındı” diyerek toplantının verimli geçtiğinin altını çizdi.

10 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR