Başkan Mehmet Ellibeş camilerin halılarını denetledi

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş,Genel Koordinatör Nihat Abiş ile birlikte İlçe genelindeki tüm Camilerin içindeki Halıların temizliği için başl...

BÜYÜT

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş,Genel Koordinatör Nihat Abiş ile birlikte İlçe genelindeki tüm Camilerin içindeki Halıların temizliği için başlatılan çalışmalardan birisi olan Gelincik Camide incelemede bulunup şirket yetkililerinden bilgi aldı.

Başkan Ellibeş başlatılan çalışmalar hakkında açıklamada bulunarak, “Camiler Müslümanların ibadet ettikleri yerlerdir. Yeryüzünün en şerefli yerleri olan camilere Allah'ın evi denilmektedir. Üzüntülerimizi giderdiğimiz, moralimizi düzelttiğimiz, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı, hoşgörü anlayışımızı güçlendirdiğimiz ve pekiştirdiğimiz yerlerdir. Birbirimize merhamet etmeyi, acıları paylaşmayı, kimsesiz-yoksul, dul ve yetimlere yardım etme duygularını kazandığımız mabetlerdir.

ÖNEMLİ OLAN TEMİZLİK
Camilerimizin daha temiz, daha bakımlı olması için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. İlçe genelindeki camilerin temizliğini, gerektiğinde onarımına imkanlar ölçüsünde destek ve katkı sağlamaktayız. Gölcük Belediyesi olarak özel bir şirketle anlaşma yaptık camilerimizin halıları özel bir sistemle temizletiyoruz. Camilerdeki halılar bu sistemle temizlenirken herhangi bir yıpranma ve ıslaklık olmadan namaz vakitlerinde vatandaşlarımız ibadetlerine hazır hale getirilmiş oluyor” dedi.

06 Temmuz 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR