KYÖD’den sorgu tepkisi

      KYÖD Başkanı Haşmet Belen, dün KYÖD Sosyal Tesisleri’nde yönetim kurulu üyelerinden Başar Değer, Fügen Avdan ve Fatih Çağlar ile birlikte basın...

BÜYÜT

 

 

 

KYÖD Başkanı Haşmet Belen, dün KYÖD Sosyal Tesisleri’nde yönetim kurulu üyelerinden Başar Değer, Fügen Avdan ve Fatih Çağlar ile birlikte basın açıklaması yaptı. İlimizde bulunan bazı özel ve devlet okullarına İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gönderilen müfettişler aracılığıyla muhalif öğrencileri belirlemeye yönelik sorular yöneltilmesiyle ilgili duyulan rahatsızlığı dile getirmek amacı ile yapılan açıklamada, Belen, “Suç olan bu uygulamaya derhal son verilmeli, gerekli yasal işlemler başlatılmalıdır” dedi.

 

ODADA SORGU İŞLEMİ

AKP iktidarının sıkışmışlığıyla ilgili konuşan Haşmet Belen, “Çocuklar üzerinden yürütülen bir cadı avı başlatılmıştır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü çeşitli okul, dershane ve yurtlara gönderdiği müfettişlerle öğrencileri bir odaya alarak sorguya çekiyor. Önceden hazırlanan sorularla okulda öğretmenlerin siyasi propaganda yapıp yapmadıkları, başbakan hakkında olumsuz söylemde bulunup bulunmadıklarına dair yazılı belgeler alınıyor. Hatta ev ortamında aile büyüklerinin de benzer söylemler takınıp takınmadığı öğreniliyor” dedi.

 

EĞİTİM BİLİMİNE AYKIRI

Bu uygulama ile muhalif öğrencilerin belirlenmeye çalışıldığını kaydeden Belen, “Bu çirkin uygulamanın açık anlamı, çocuklardan öğretmenlerini, arkadaş ve ailelerini ispiyonlamaları isteniyor. Kocaeli’nin milli eğitimini yöneten yetkililere temel bir gerçeği anımsatmak zorundayız. Müfettiş baskısında kalan çocukların ruhlarında derin yaralar açılıyor. Fişleme operasyonu eğitim bilimine aykırıdır. Yazıklar olsun sizlere. Suç olan bu uygulamaya derhal son verilmeli, gerekli yasal işlemler başlatılmalıdır” diye konuştu.

20 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR