İzocam, ÖZÜR DİLEDİ!

İzocam, geçtiğimiz pazar günü Dilovası'ndaki fabrikasında bölge halkını korku dolu anlar yaşamasına sebep olan bacasından çıkan alevler ve yoğun siyah...

İzocam, geçtiğimiz pazar günü Dilovası'ndaki fabrikasında bölge halkını korku dolu anlar yaşamasına sebep olan bacasından çıkan alevler ve yoğun siyah dumanlarla ilgili basın açıklamasında bulundu. Talihsiz bir durum olduğunu ifade eden İzocam yetkilileri yayınladıkları açıklamada "Dilovası’nda bulunan İzocam Taşyünü üretim tesislerimizde, 16 Ekim tarihinde teknik bir sorun yaşanmış ve neticesinde de fabrika bacamızdan alevler ve duman yayılmasına sebep olmuştur. Yaşanan bu talihsiz durum nedeniyle öncelikle büyük üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz" ifadelerine yer verdi.

 

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:

"Fabrikamızda meydana gelen yangın kullanıcı hatası olmakla birlikte bacada biriken yanıcı maddenin temizliği sırasında oluşmuştur. Otomatik yangın söndürme sistemleri ile yangın kısa zamanda kontrol altına alınmıştır. Konuyla ilgili mercilere de raporlamamızı ve açıklamalarımızı yapmış bulunuyoruz.

 

"Çevreye dost olmaya çalışıyoruz"

Çevre politikalarımız gereği tüm taahhütlerimizi yerine getirme konusunda son derece hassasiyet gösteriyoruz. Risk yaratan durum ve davranışları, etkilerini en aza indirecek uygun bilimsel ve teknolojik önlemler alarak kontrol altında tutuyoruz. Kalite, Çevre, Enerji ve İş Sağlığı Güvenliği konularında sorumlu olduğumuz tüm yasal gerekliliklere ve şartlara uyuyoruz. Şirket olarak tüm iş süreçlerimizin odağında her zaman çevreye ve doğaya dost olmak, karbon salımlarının en aza indirilmesine katkı sağlayacak çalışmalar geliştirmek bulunuyor.

 

Özür dileriz

Bütün bu ilkelerimizi korumak ve ilerletmek üzere verdiğimiz mücadele esnasında, kullanıcı hatası olan böyle bir durumla karşı karşıya kalmış olmaktan ötürü üzüntü duyduğumuz bir kez daha vurgulamak istiyor, verdiğimiz rahatsızlık nedeniyle özürlerimizi bildiriyoruz"

Dilovası'nda korkunç görüntü (VİDEO)

Dilovası'ndaki kirlilik sınırları zorluyor

 

18 Ekim 2016 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

çiçiv - birde pakmaya okoku için özur dilese

Yanıtla . 0Beğen 18 Ekim 22:44
01

Hakan - Ne güzel çevreyi kirlek özür dile.Ne kadar basit.Al kardeşim tedbirini .Teknik arıza ne açıkla madem insanlar bilgi sahibi olsunlar.

Yanıtla . 0Beğen 18 Ekim 22:44
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR