Film ekibi Yarhisar'ı gezdi

Havaların aşırı sıcak olması Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisine olan ilgiyi azaltmıyor. Gölcük, İzmit ve Değirmendere’de çekimlerini gerçekleşt...

BÜYÜT

Havaların aşırı sıcak olması Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisine olan ilgiyi azaltmıyor. Gölcük, İzmit ve Değirmendere’de çekimlerini gerçekleştirmek istedikleri “Kayıp Sabah”  isimli deprem konulu filmin yapımcı, yönetmen ve senaristi bazı görüşmeler yapmak üzere bulundukları Gölcük’te Yarhisar’ı da gezmeyi ihmal etmedi. 17 Ağustos 1999 Marmara depremindeki bir hikayeyi anlatan, “Kayıp Sabah” isimli sinema filmi için Gölcük’te bulunan senarist Ali Bayraktar, prodüksiyon sorumlusu Abdullah Şen, Gölcüklü yönetmen İlker Özkap ile Gölcüklü yapımcı ve gazeteci Ferhat Tosun, Müze Gemi Müdürü İlhan Akbulut’un rehberliğinde, bugüne kadar 181.346 kişinin ziyaret ettiği Yarhisar’ı gezdi.

 

GÖLCÜKLÜ YÖNETMEN İLKER ÖZKAP: ACILAR KOLAY UNUTULMUYOR

Büyük kayıp ve acıların yaşandığı Marmara depreminde annesini ve yeğenlerini kaybeden Gölcüklü yönetmen İlker Özkap, yaşanılan acıların kolay unutulmadığını dile getirerek şunları söyledi: “Deprem olduğunda askerdim. Yıkılan evimizde annemi, yeğenlerimi ve yakınlarımı kaybettim. Deprem anını ve sonrasını bizzat yaşamış biri olarak, kendi acılarımın yanında birçok kişinin de çeşitli acı dolu hikâyelerine şahit oldum. Bununla ilgili film yapmak istedim. Gölcük’te yaşayan bir bayan doktorun deprem sonrasında kaybolan kızını arama hikâyesinden oluşan, “Kayıp Sabah” isimli filmin senaryosunu hazırlayıp çekim aşamasına getirdik. Görüntü yönetmenliğini Amerikalı Yonthomas’ın yapacağı, yirmi beş kişilik ana oyuncu kadrosu ve yaklaşık seksen beş kişilik teknik kadro ile yakın bir tarihte çekimlere başlamayı planlıyoruz. Hollywood Visual Efekts tekniğiyle desteklenecek filmin çekimleri altı hafta sürecek. Sürpriz oyuncu kadrosu ile izleyicilerin karşısında olacağız”

 

İlker Özkap, 2006 yılında Kavaklı sahilinde, karaya yerleştirilen Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisini ekibiyle birlikte gezerek, eski günleri andı.

02 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR