KSO, Kartepe’de toplandı

Kocaeli Sanayi Odası 7’nci dönem 2’nci Meslek Komiteleri toplantısını hafta sonu Kartepe Green Park Otel’de gerçekleştirildi. İki gün süren Meslek Kom...

BÜYÜT
Kocaeli Sanayi Odası 7’nci dönem 2’nci Meslek Komiteleri toplantısını hafta sonu Kartepe Green Park Otel’de gerçekleştirildi. İki gün süren Meslek Komitesi üyelerinin eş ve çocuklarıyla katıldığı etkinlikte ayrı ayrı aktivitiler düzenlendi.Kocaeli Sanayi Odası Meslek Komiteleri Müşterek toplantıları yeni dönemin toplantısına diğerlerine karşın ilgi çok daha fazlaydı. Hafta sonu yapılan eslek Komiteleri Müşterek toplantısına 95 Meslek komiteleri üyeleri katıldı.Toplantılara isteyen üyeler eş ve çocuklarını da getirdiler.Meslek Komiteleri üyeleri çalışmalarını sürdürürken eşler ve çocuklar içinde ayrı etkinlikler düzenlendi.

REKOR KATILIM

KSO Meslek Komiteleri toplantılarının açış konuşmasında ilk sözü alan KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul, Meslek Komitelerinin çalışmalarının çok önemli olduğunu vurgulayarak, bu çalışmaların daha katkı sağlaması için teşvik ettiklerini söyledi. Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, altı ayda bir gerçekleştirdikleri Meslek Komiteleri Müşterek toplantılarının kendilerinin önünü açtığını belirterek, “Bu seferki Meslek Komiteleri Müşterek toplantısına 95 arkadaşımız katılmıştır. Bugüne kadar yaptığımız toplantıların en katılımlısıdır. Bu bir rekordur. Bu toplantılarda dostluklar pekiştiriliyor. Kocaeli Sanayi Odası Meclisi, daha önce de açıkladığım gibi Türkiye’nin en güçlü meclisidir. İstanbul Sanayi Odası Başkanım ,benim bu açıklamamdan alındığını duydum. Kendilerinin açıkladığı 500 büyük firma arasında bizim meclisimizde 18’ i temsil ediliyor” dedi.

MECLİS İHTİSAS KOMİSYONLARI SUNUMLARI

KSO Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısında 8 ayrı İhtisas Komisyonları sözcüleri daha önce gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında sunumlar yapıldı. KSO Genel Sekreteri Memet Barış Turabi’nin açıkladığı plan dahilinde ihtisas komisyonu sözcüleri sunumları yaparak, kendilerine yöneltilen soruları yanıtladılar. Toplantıda ,“Üniversite Sanayi İşbirliği Komisyonu” adına Yunus Çiftçi, “Çevre Komisyonu” adına Hayrettin Çaycı, “Lojistik ve Limanlar Komisyonu “ adına Mustafa Kenan Selçuk, “Enerji Komisyonu” adına Tekin Urhan, “KOBİ Geliştirme Komisyonu” adına Sedat Açıldı, “Mevzuat Komisyonu” adına Avukat Oktay Köse, “Ekonomi Komisyonu” adına Oktay Kabasakal, “Organize Sanayi Bölgeleri Komisyonu” adına Dr.Oktay Duymaz sunumlarını gerçekleştirdiler.

“STRATEJİK ENERJİ POLİTİKASI”

Kocaeli Sanayi Odası Meslek Komiteleri Müşterek toplantılarının son bölümünde ilk konferansı Prof.Dr.Beril Tuğrul, “Stratejik Enerji Politikası” konusunda görüşlerini aktardı.Oldukça büyük ilgi gören Pof.Dr. Tuğrul’un sunumu bir saat’i aştı .Aynı zamanda KSO Meclis Başkanı Sanayici Hasan Tahsin Tuğrul’un eşi olan Pof.Dr Tuğrul’u KSO üyeleri önümüzdeki günlerde tekrar dinlemeyi arzu ettiklerini vurguladılar.Toplantıda son konuşmayı Prof.Dr. Oral Erdoğan , “Finansal Göstergelerin Değerlendirilmesi” konusunda yaptı.Prof.Dr.Erdoğan üyelerin sorularını yanıtladı.

01 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR