HAS gençlik kolu yeni il başkanından POSCO tepkisi

HAS parti gençlik kolu yeni il başkanlığı görevine atanan Hakan Gürhan, başkanlığının ardından ilk basın açıklamasını ilimizde çeşitli eylemlerin yapı...

BÜYÜT

HAS parti gençlik kolu yeni il başkanlığı görevine atanan Hakan Gürhan, başkanlığının ardından ilk basın açıklamasını ilimizde çeşitli eylemlerin yapılmasına da sebep olup büyük tepki çeken POSCO firması için yaptı
 
HAS Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Selçuk Sezgin’in görevden alınması ile yerine getirilen Başkan Yardımcısı Hakan Gürhan geçtiğimiz günlerde resmi olarak Genel Merkez tarafından atandı. Atanmasına ilişkin resmi evrakların önümüzdeki günlerde eline ulaşacağını belirten Gürhan, gençlik kolları başkanı olarak ilk basın açıklamasını son günlerde adına yapılan ilginç eylemlerle dikkat çekilmeye çalışılan POSCO’nun yapılanmasına karşı sözler sarf etti.
 
HALK TEPKİSİ SONUÇSUZ
“Şu günlerde Alikahya Organize Sanayi Bölgesi’nde açılışı yapılacak olan dünyaca da tanınmış bir marka haline gelen POSCO adlı demir çelik fabrikasının kuruluş süreci bizi ürkütmektedir” diye sözlerine başlayan Gürhan, “Fabrikanın kurulacağı yerin kararı verildiğinden bu yana sendikaların ve sivil toplum örgütlerinin vatandaşların da katılımıyla gösterdiği halk tepkisi sonuçsuz kalmıştır” dedi. Aslında bu sonuçsuzluğun utanç verici olduğunu söyleyen Gürhan, halkımızı kefenli protesto  gibi manidar bir eyleme zorlayan yetkililerin vicdanlarına seslenmek istiyoruz” dedi.  
 
‘KANSER OVASI’NA DÖNÜŞECEK’
Gürhan,“Gözümüzün önünde tabiri caizse kanser ovası adını almış olan Dilovası gerçeği durmaktadır. Dilovası için kanser riski taşımamaktadır raporu alan yetkililerin Dilovası’na daha önce gitmiş oldukları konusunda şüphe duymaktayız. Onlara bir davet göndermek isteriz. Nefes almak için neredeyse sıfır oksijen kalan bir bölge haline gelen Dilovası’nı birlikte gezelim. Alikahya’yı, İzmit’i de mi bu hale getirmek istiyorlar?” dedi.
 
‘YAŞAM ALANLARI GASP EDİLİYOR’
Ya Dilovası’nın halini bilmiyorlar ya da birilerinin zenginleşmesi uğruna milletimizin sağlığını, yaşam kalitesini, bu günlerini, yarınlarını ve gelecek kuşaklarımızı düşünmüyorlar ki bu bölgelerde de ağır sanayiye onay veriyorlar diyerek tepkisini gösteren Gürhan, “Ağır sanayi tabiî ki olmalıdır ve gereklidir de ancak yaşam alanlarının merkezlerinde veya buraların yakınlarında bulunan bölgelere bu gibi işletmelerin kurulmasına karşı çıkacağız” dedi.
 
‘KİTLESEL ÖLÜMLER YAŞANIR’
Kitlesel ölümlere yol açılabilecek bir organizasyona partimizin kurulduğu ilk günden bu yana karşı çıktık diyen Gürhan şunları ekledi: “Kocaeli halkının yarısı kanser olmadan önce, POSCO’nun çalışmalarını engelleyecek adımları atmakta, her seferinde milletinin hizmetkarı olduğunu söyleyen iktidar partisi ve ilimizdeki temsilcilerinin görevidir”.

24 Eylül 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR