Çınarlı Cemevi için Kocaeli tek vücut oldu

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Derince Şubesi, Çınarlı Cemevi yapımına katkıda bulunmak için önceki akşam bir yemek organize etti. Alevilere de...

BÜYÜT

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Derince Şubesi, Çınarlı Cemevi yapımına katkıda bulunmak için önceki akşam bir yemek organize etti. Alevilere destek olarak Cemevi inşaasına katkı sunmak için ilimiz siyasileri ve işadamları salona akın etti.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Derince Şubesi önceki akşam Çınarlı Cemevi yapımına katkı sağlamak için Tanyıldız Düğün Salonu’nda yardım ve dayanışma gecesi düzenledi. Çınarlı Cemevi yararına düzenlenen yemeğe çeşitli parti üyeleri, milletvekili adayları, dernek, oda ve sendika temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı. Birbirinden güzel görüntülere sahne olan gece cemevlerinin tarihini anlatan yirmi dakikalık bir sinevizyon gösterisiyle başladı.

BİN 750 TL’YE SAZ
Sinevizyon gösterisinin ardından Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’na ait olan bir saz açık artırmayla satışa sunuldu. Has Parti Milletvekili Adayı Atilla Ertuğrul bin 750 TL’ye satın aldığı saz için CHP Milletvekili Adayı Av. Tuba Aydın’la uzun süre çekişti. Gecenin açılış konuşmasını Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Derince Şube Başkanı Hüseyin Gülseven yaptı.

2011 YILINDA TAMAMLANACAK
Gülseven şöyle konuştu:
“Biz Aleviler diyoruz ki geçmiş siyasi partiler sorunlarımıza kulak tıkadı. Aleviler atık örgütlü bireylerdir. Bu yüzden önümüzdeki seçimler çok büyük önem taşımaktadır. Yeni anayasada bu çerçevede yapılmalıdır. Buradan elde edeceğimiz gelirle Çınarlı Cemevi’ni 2011 yılı içerisinde tamamlamak istiyoruz. Açılış konuşmalarının ardından Tan Yıldız Grubu söyledikleri türkülerle geceye renk kattı.

GECEYE KATILARAK DESTEK VERENLER:
Gültepe Cemevi Başkanı Abbas Göksu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Esentepe Cemevi Başkanı Hüseyin Güngör ve Yönetim Kurulu üyeleri,Tavşantepe Cemevi Başkanı Ali Ekber İncesu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kığı Yayladere Dernek Başkanı Yaşar Baş ve Yönetim Kurulu üyeleri, Muş Vartolular Dernek Başkanı Mehmet Ali Kanmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri, Körfez Cemevi Başkanı Selami Karanfil ve Yönetim Kurulu üyeleri, SES Kocaeli Şube Başkanı Murat Harata, Büyükşehir Belediyesi Başkn Danışmanı Gültekin Gürüm, Cemevleri Koordinatörü Mutlu Beyazgül, Dev Sağlık İş Temsilcisi Saadet Karagöz, CHP milletvekili adayları Mahmut Akyol, Ömer Kurtaş, Tuba Ayın, CHP Derince İlçe Başkanı Hakan Savaş, CHP İl Başkan Yardımcıları Kemal İlter ve Hüseyin Erol, Kocaeli Bağımsız Milletvekili Adayı Emrullah Bingül, BDP İl Başkanı Mehmet Alçınkaya ve Yönetim Kurulu üyeleri, EMEP İl Başkanı Güner Kizir, Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şube Başkanı Doğan Demir, Okmeydanı Cemevi Başkanı Kamil Aykanat ve Yönetim Kurulu üyeleri ve işadamı Hüseyin Kaygusuz.

28 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR