Genç mucitlerin büyük başarısı

    MEF Eğitim Kurumları tarafından tüm dünyada ve Türkiye’de fen bilimleri alanındaki yetenekli lise öğrencilerinin önünü açmak amacıyla düzenlenen “...

BÜYÜT

 

 

MEF Eğitim Kurumları tarafından tüm dünyada ve Türkiye’de fen bilimleri alanındaki yetenekli lise öğrencilerinin önünü açmak amacıyla düzenlenen “23. Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması”na Kocaeli’den katılan TEV Özel İnanç Türkeş Lisesi öğrencileri biyoloji projeleri ile “Bilimsel Araştırmaları Destekleme Ödülü”nün sahibi oldular.

 

Modern Eğitim Fen (MEF) Eğitim Kurumları tarafından 1992 yılından bu yana düzenlenen ve artık uluslararası bir bilim zirvesi olarak kabul gören “Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması”nın ödül töreni, MEF Eğitim Kurumları Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İbrahim Arıkan'ın katılımıyla, MEF Okulları Ulus Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Türkiye genelinden 65, yurt dışından ise 24 projenin finale kaldığı yarışmada nanoteknoloji ve biyoteknoloji gibi yeni uygulamalara yönelik projeler öne çıktı.

 

DESTEKLEME ÖDÜLÜ

Türk Eğitim Vakfı (TEV) Özel İnanç Türkeş Lisesi öğrencileri hazırladıkları 3t3 (Fibroblast Benzer) Hücrelerinin P-53 Miktarına Farklı Derişimlerde Uygulanan Perj' İn (Pbs Extracted Royal Jelly) Etkisi” projesi ile MEF Okulları Mezunları Derneği Bilimsel Araştırmaları Destekleme Ödülü almaya hak kazanarak okullarının ve ilimizin gururu oldular.

26 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR